Świetlica

Świetlica szkolna otwarta jest dla uczniów codziennie  

w godzinach  6:30- 16:00  

Świetlica jest miejscem, w którym dzieci mogą miło, przyjemnie i pożytecznie spędzić czas przed rozpoczęciem lekcji i po zakończeniu zajęć lekcyjnych czekając na rodziców.

Opiekę nad wychowankami sprawują panie:

mgr Małgorzata Kocur

mgr Alla Choba

W Publicznej  Szkole Podstawowej nr 1 w Kędzierzynie-Koźlu utworzona została w celu zapewnienia opieki dzieciom rodziców pracujących. Od początku swego istnienia stanowiła wewnątrzszkolną instytucję wychowania i wspomagania oraz uzupełniania pracy szkoły we wszystkich jej zakresach opieki, oddziaływań wychowawczych i dydaktycznych. Obecnie świetlica w swych celach i zadaniach uwzględnia podstawowe funkcje czasu wolnego: odpoczynek  (tj. regenerację sił fizycznych i psychicznych) rozrywkę, która wyzwala przyjemne emocje, oraz rozwijanie indywidualnych zdolności i zainteresowań. Zmieniająca się dynamicznie rzeczywistość, wiedza  i zainteresowania dzieci wymagają ciągłych poszukiwań, lepszych rozwiązań oraz nowych pomysłów w pracy świetlicowej.   W rozkładzie dnia uwzględnione są zajęcia prowadzone przez nauczycieli, odrabianie zadań domowych, czas na samodzielne, spontaniczne zabawy dzieci, w dni pogodne pobyt na świeżym powietrzu; po południu zabawy wspólne mają formę zabaw odprężających (ruchowych, sportowych, relaksacyjnych itp.)

Kwalifikacja uczniów do świetlicy odbywa się na podstawie kart zgłoszeń, które wypełniają rodzice.

 


Międzyświetlicowy turniej warcabowy

25 kwietnia odbył się MIĘDZYŚWIETLICOWY  TURNIEJ WARCABOWY. Rozgrywki warcabowe są organizowane w naszej szkole już po raz dziesiąty. W rym roku do turnieju przystąpiły następujące szkoły PSP 1, PSP 6, PSP 12. Wszyscy byli świetnie przygotowani. Skupienie towarzyszyło każdej partii. Przed i po zakończeniu rozgrywki uczestnicy podawali sobie dłoń. Zwycięscy otrzymali dyplomy i puchary.

W kategorii klas I: I miejsce zajął Wojciech Nowak  PSP12, II miejsce Tymoteusz Kraska PSP1

W kategorii klas II: I miejsce zdobył Kamil Cal PSP6, II miejsce Dawid Dziuba PSP12, III miejsce Patryk Cal PSP6

W kategorii klas III: I miejsce zdobyła Patrycja Lubecka PSP6, II miejsce Paweł Buczkowski PSP1, III miejsce Oskar Moszyk PSP12

 

KOŁO KULINARNE

Wśród zajęć dodatkowych w naszej szkole są prowadzone zajęcia kulinarne. Uczymy się na nich zasad panujących w kuchni oraz poznajemy pomysły na desery, ciasta, kolorowe, smaczne i zdrowe sałatki oraz wiele innych potraw. Jak widać nasze buzie są zawsze uśmiechnięte, gdyż sprawia nam radość wykonanie kolejnego kulinarnego zadania i oczywiście jego degustacje.

 

„W podróży kosmicznej”

Pod koniec lutego w świetlicy szkolnej zorganizowano projekt „W podróży kosmicznej”. Dzieci poznały sylwetkę i dokonania Mikołaja Kopernika. W kolejnych dniach projektu wybrały się w poszukiwaniu planet układu słonecznego. Na zakończenia przedsięwzięcia uczniowie stworzyli swoje własne pojazdy kosmiczne.

„MÓJ WYMARZONY ROBOT”

Dzieci z naszej szkoły wzięły udział w konkursie pt.„Mój wymarzony robot”, który zorganizowała świetlica szkolna. Wyniki konkursu: I miejsce – Aleksander Węgrzyn, II miejsce – Andrzej Leśniewski i Maciej Wójcik, III miejsce – Samanta Gil, Angelika Giża, Wiktoria Górnik, Hania Bieszczad, Paweł Buczkowski, Emilka Czajkowska, Szymon Topor. Wśród najmłodszych uczestników była Oliwie Naus.

Gratulujemy!!!

ŚWIĄTECZNE WYPIEKI

Świetliczki naszej szkoły brały udział w zajęciach kulinarnych zorganizowanych przez panią Małgorzatę Kocur, wychowawcę świetlicy. Podczas warsztatów uczniowie piekli pierniczki oraz je dekorowali. Oczywiście zrobiły ich na tyle, aby podzielić się z rodziną. Jednak, jak to zwykle bywa nie wszystko dotarło do domu, tylko do ich brzuszków. Celem warsztatów kulinarnych jest rozwój dzieci i satysfakcja z udanego kulinarnego przepisu.

 

Copyright © 2023 Psp 1. All rights reserved.