aktualności

ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

4 października 2019r. obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Jest to międzynarodowa akcja, w którą zaangażowało się 5 860 szkół polskich. W tym dniu ludzie z całego świata uświadamiają innym, iż znajomość tabliczki mnożenia jest niezbędna w życiu codziennym, udowadniają, że można uczyć się jej z przyjemnością, a jej znajomość owocuje.

W naszej szkole zostały przeprowadzone egzaminy z tabliczki mnożenia dla uczniów klas 5- 8. Mieli oni okazje odświeżyć sobie niezbędną wiedzę. Propagowaliśmy zasadność uczenia się tabliczki mnożenia, a także matematyki. Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji, wspólna zabawa zachęciła ich do dalszej nauki, a matematyczne święto na długo zostanie w ich pamięci. Gratulujemy wszystkim „Ekspertom Tabliczki Mnożenia”, dziękujemy uczniom, którzy włączyli się w organizację tego dnia!

Dorota Gajewska

Nauka przez zabawę

W ramach projektu „Podniesienie jakości i zakresu usług edukacyjnych placówek szkolnych w Kędzierzynie-Koźlu” w naszej szkole, uczniowie klas młodszych mają okazję zgłębiać swoją wiedzę na temat planowania wycieczek, map, planów, skali mapy a nawet tego, jak zaprojektować ścieżkę rowerową. Te i inne ciekawe informacje zdobywają podczas zajęć kółka geograficznego. W myśl idei nauki przez zabawę kształtują swoje liczne kompetencje oraz rozwijają zainteresowania.

A. Jaksiewicz

DZIEŃ CHŁOPAKA

W poniedziałek 30 września 2019 r. dziewczęta w naszej szkole przygotowały niespodzianki dla swoich kolegów z klasy. Uczciły DZIEŃ CHŁOPAKA. Uczennice z klasy 5 b obdarowały chłopaków drobnym prezentem, a później zaprosiły ich na bardzo obfity, słodki poczęstunek. Koleżanki z 6a przygotowały dzień z grami planszowymi. Chłopcy z 7a dostali wystrzałowe skarpetki i słodki poczęstunek, które upiekły ich koleżanki.

M. Zielińska

 

Europejski Dzień Języków Obcych

Dnia 26 września obchodzony jest Europejski Dzień Języków Obcych. W naszej szkole w tym dniu było bardzo kolorowo i wyśmienicie. Klasy od drugiej do ósmej prezentowały na korytarzu wcześniej wylosowany kraj Unii Europejskiej. Można było poczytać informacje na plakatach m.in na temat znanych budowli czy postaci lub ogólnych informacji o danym kraju. Młodsze dzieci mogły otrzymać małe flagi lub pokolorować flagę kraju europejskiego. Stanowiska obsługiwały urocze Hiszpanki, Francuski czy Włoscy kucharze. Uczniowie byli witani pozdrowieniami po Portugalsku, Duńsku czy Norwesku. Dzieci mogły spróbować popularnych dla danego państwa przysmaku m.in. pizzy, tortilli, makaronu, soczystych owoców, sera, oliwek, tiramisu, muffinek, ciasteczek francuskich oraz wiele innych narodowych smakołyków. A na stanowisku Wielkiej Brytanii poczuć się jak na tzw. Tea Time i zjeść ciasteczko oraz napić się przepysznej, angielskiej herbaty. Wszyscy byli bardzo zadowoleni, zwłaszcza klasy pierwsze, które przy okazji poznawali nowych kolegów z klas starszych. Za rok znów będziemy świętować ten dzień, może trochę inaczej. Zachęcamy do poznawania bliżej krajów i języków europejskich!

Bernadeta Golly

Tydzień ekologiczny

W ubiegłym tygodniu nasi uczniowie wzięli  udział w akcji  TYGODZIEŃ EKOLOGICZNY. Dbając o nasze środowisko zatroszczyliśmy się o porządki wokół szkoły, a także w pobliskim parku. Uczniowie klas młodszych brali udział w grze terenowej przygotowanej przez panią Ewę Brzezińską-Zbyb i Samorząd Uczniowski.

Małgorzata Zielińska

 

Rocznica wybuchu II wojny światowej

W dniu 12 września 2019 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia upamiętniająca 80 rocznicę wybuchu II wojny światowej. Montaż słowno-muzyczny w wykonaniu uczniów klasy 6 a przybliżył tragiczne chwile naszego narodu tuż po ataku wojsk hitlerowskich na Polskę. Uczestnicy akademii oddali hołd bohaterom tych czasów, podziękowali pokoleniu Dzieci Wojny za ich życie, za to, co zrobili dla ojczyzny, mimo tego, że czas okupacji tragicznie naznaczył ich dzieciństwo i z pewnością skruszył przekonanie o tym, że w ludziach drzemie dobro.

Dorota Gajewska

Rozpoczecie roku szkolnego 2019/2020

WITAJ SZKOŁO!

2 września 2019 r. dyrekcja, nauczyciele, uczniowie oraz rodzice powitali rok szkolny 2019/2020.

Życzymy wszystkim uczniom sukcesów w nowym roku szkolnym.

Rozpoczęcie roku szkolnego

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2019/2020
odbędzie się dnia 2 września 2019 roku

 

KLASY V-VIII – godz. 8.00

KLASY I –III – godz. 9.30

Zebranie z rodzicami

Informujemy, że dnia 29 sierpnia 2019 roku o godz. 17:00 odbędzie się zebranie z rodzicami uczniów klas pierwszych. Zapraszamy!

IX OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL PIOSENKI Anny Jantar i Jarosława Kukulskiego

Alicja Adamkiewicz, uczennica naszej szkoły postanowiła sprawdzić się na największym, bo ogólnopolskim poziomie. Wzięła udział IX OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL PIOSENKI Anny Jantar i Jarosława Kukulskiego „Wciąż blisko nas ..”. W ten sposób zdobyła I miejsce w swojej kategorii wiekowej. Alicja zdolna, skromna, miła pokazała nam wszystkim, że warto chcieć. A marzenia się spełniają. wystarczy rozwijać swoje zdolności i być wytrwałym. Alu dziękujemy Ci. Jesteśmy dumni z takiej perełki.

Copyright © 2023 Psp 1. All rights reserved.