aktualności

Konkurs plastyczny „Śniadanie daje moc”

W październiku ogłosiliśmy konkurs plastyczny na wykonanie plakatu „Śniadanie daje moc”.  Wzięło w nim udział wielu uczniów w kategorii klas I-III i IV-VI. Prace zostały wyeksponowane na korytarzu szkolnym. W dniu 10 listopada zostały ogłoszone wyniki, rozdane dyplomy i nagrody.

Święto Niepodległości

Piątek był ostatnim dniem II TYGODNIA PATRIOTYCZNEGO i przebiegał pod hasłem stroju galowego, biało-czerwonych kokard i kotylionu. Jedynkowicze, jak zawsze, okazali swoje przywiązanie do Ojczyzny i wszyscy stawili się dziś w szkole na galowo. Tak trzymać dzieciaczki! Jesteście wzorem dla innych! 

VII DZIEŃ KULTURY I TRADYCJI ROMSKIEJ

Również dzisiaj nasza szkoła obchodziła VII DZIEŃ KULTURY I TRADYCJI ROMSKIEJ. Było radośnie, żywiołowo i spontanicznie. Pieśni i tańce romskie na długo pozostaną nam w pamięci.

Biało-czerwoni kibice

Dziś królowały w Jedynce dwa kolory. Były to nasze barwy narodowe. Jak zawsze uczniowie i nauczyciele stanęli na wysokości zadania, i wspaniale wcielili się w rolę biało-czerwonego kibica.

 

Biało-czerwona

Nasza szkoła w biało-czerwonej odsłonie

 

Dzień Ludowy

Dzisiaj rozpoczęliśmy obchody II TYGODNIA PATRIOTYCZNEGO. Środa – DZIEŃ LUDOWY. Dziękuje wszystkim osobom, które wzięły udział we wspólnej zabawie. Sprawiliście, że ten szary, listopadowy dzień zakwitł radosnymi kolorami.

 

„Śniadanie daje moc”

Po raz kolejny nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji „Śniadanie daje moc”. Wszystkie klasy przygotowały i zjadły pyszne śniadanie. Wspólnie dbamy o zdrowie naszych uczniów.

 

Miejsca pamięci

W ostatnich dniach klasa III C odwiedziła miejsca pamięci w naszym mieście.

Szacunek dla miejsc pochówku ludzi, niezależnie od narodowości czy wyznania, jest naszym obowiązkiem.

 

 

SZKOLNA LIGA PIŁKI NOŻNEJ

 

W miesiącu październiku po raz kolejny rozpoczęła się Szkolna Liga Piłki Nożnej. W tym roku turniej przeprowadzony jest w dwóch grupach wiekowych, dając szanse zwycięstwa również młodszym zawodnikom. Mecze są rozgrywane na dużej przerwie. Uczniowie oprócz gry, sędziują, mierzą czas, sporządzają protokół pod czujnym okiem nauczyciela wychowania fizycznego Małgorzaty Zielińskiej. Pozostali uczniowie uczą się kulturalnego kibicowania.

 

Copyright © 2022 Psp 1. All rights reserved.