aktualności

Nowości w bibliotece publicznej

Biblioteka publiczna w ostatnich miesiącach zakupiła kilka książek dla dzieci i młodzieży.

Oto książki, które możecie wypożyczyć w filii na ulicy Damrota.

 

II Dzień Muffinki


Ależ było dziś słodko i pachnąco w naszej Jedyneczce! II DZIEŃ MUFFINKI udał się znakomicie. A wszystko za sprawą Rodziców, którzy od rana przynosili do szkoły przepyszne babeczki. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunem przygotowali stanowisko, gdzie uczniowie mogli popróbować tych wspaniałych słodkości. Bardzo gorąco dziękujemy wszystkim Rodzicom, którzy zaangażowali się w pieczenie muffinek.

 

 

 

Klub Szkół Unicef.

Kolejny rok jesteśmy członkiem Klubu Szkół Unicef. Tym razem Unicef przygląda się sytuacji dzieci w Polsce. Zadaniem naszych uczniów było zastanowienie się, co wpływa na ich życie…

     

 

 

 

Olimpiada przedszkolaka

5 października 2017r w naszej szkole odbyła się Olimpiada Przedszkolaka. W zabawie uczestniczyło 5 przedszkoli PP2, PP5,  PP8, PP9, PP22. Przedszkolaki rywalizowały w turnieju sportowym w formie wyścigów. Młodzi sportowcy dali z siebie wszystko, a do rywalizacji zagrzewał ich gorący aplauz publiczności. Na koniec wszyscy otrzymali puchary, dyplomy oraz piłki dmuchane. W trakcie dzieci miały poczęstunek .

Sponsorami imprezy był Kaufland oraz E. Leclerc.

Jak czytaliśmy we wrześniu?

W bibliotece trwa comiesięczny konkurs na najlepszego czytelnika i najlepiej czytającą klasę Minął pierwszy miesiąc nauki, pora na pierwsze podsumowanie. We wrześniu najwięcej książek przeczytała klasa III c.

 

W klasyfikacji indywidualnej triumfowała Angelika Giża z klasy III c. Na drugim miejscu uplasowała się Magdalena Kula z klasy IVb. Gratulujemy!!!

Niestety nie wszyscy odnaleźli drogę do biblioteki po wakacjach. Przypominam, że czekają na Was tam stęsknione książki. 

 

Dzień chłopca w Jedynce

Były uśmiechy, życzenia i prezenty. I wspólna zabawa na boisku szkolnym. Tak nasza szkoła świętowała Dzień Chłopca.

 

Szalone piątki

Samorząd Uczniowski ogłosił akcję „Szalone piątki”. W każdym miesiącu jeden piątek będzie dniem wyjątkowym. Pierwszy Szalony Piątek już za nami. Był to Dzień Koszuli w Kratkę.

Dyskoteka

W czwartek 28 września Samorząd zorganizował w naszej szkole dyskotekę z okazji Dnia Chłopca.  Jak widać na zdjęciach wszyscy świetnie się bawili. Była to pierwsza dyskoteka w tym roku szkolnym i na pewno nie ostatnia.

 

Najbardziej popularny chłopak w naszej szkole

Oto oni. Najpopularniejsi chłopcy w naszej szkole. Z okazji dnia chłopca w naszej szkole odbyło się głosowanie na najpopularniejszego chłopaka. Mogły brać w nim  udział wszystkie dziewczyny i panie. Po podliczeniu głosów okazało się że:

NajNajNajpopularniejszym chłopakiem jest Krzysztof Bieszczad z klasy VII a

Drugie miejsce przypadło Danielowi Robocińskiemu z klasy VI a, a trzecie Olkowi Kalińskiemu z klasy VII b.

GRATULACJE

 

 

 

Biwak harcerzy w naszej szkole

W dniach 22-23 września 2017 w naszej szkole miał miejsce pierwszy oficjalny biwak VII Szczepu Harcerskiego „Zośka”. W piątek odbył się nastrojowy kominek z gośćmi, ma którym oficjalnie został rozpalony grunwaldzki ogień. Zuchy wkroczyły w nowy etap życia, stały się członkami 16 Grunwaldzkiej Drużyny Harcerskiej im. Jana Jaworowskiego ps „Maryśka” Kolejnego dnia harcerze uczyli się historii II wojny światowej poprzez grę na terenie Kędzierzyna-Koźla.

Copyright © 2022 Psp 1. All rights reserved.