aktualności

Zebranie z rodzicami

Dnia 14 września 2017 roku odbędzie się zebranie z rodzicami. Klasy I-III godz. 16:30, klasy IV-VII godz. 17:00. Wykaz sal i prowadzących można sprawdzić po tym linkiem.

Dzień Kultury i Tradycji Romskiej

Dzisiaj w naszej szkole odbył się Dzień Kultury i Tradycji Romskiej. Jak co roku imprezę koordynowała i prowadziła pani Inga Mirga. Motywem przedstawienia przewodnim była szeroko rozumiana tolerancja i umiejętność zgodnej współpracy różnych kultur. Mieliśmy możliwość podziwiać talent aktorski naszych romskich przyjaciół. Na deskach Kina CHEMIK, we wspólnym spektaklu cieni, połączono tradycję romską, polską i niemiecką. Gratulujemy pomysłu i jego świetnej realizacji. 


ZAPRASZAMY DO GALERII

Pasowanie uczniów klasy pierwszej

O godzinie 11:00 rozpoczęcie pierwszego w swoim życiu roku szkolnego mieli uczniowie klasy I, którzy wraz z rodzicami i dziadkami zebrali się na sali gimnastycznej. Tam zostali w uroczysty sposób pasowani przez panią dyrektor Katarzynę Król na uczniów „Jedynki”.

 

Gdy stali się już pełnoprawnymi członkami społeczności uczniowskiej, ślubowali, że będą pilnie się uczyć, dbać o dobre imię szkoły, klasy i domu rodzinnego.

 

Po wspólnym zdjęciu najmłodsi uczniowie PSP nr 1 wraz ze swoją wychowawczynią, panią Ireną Markwicą udali się do swojej klasy, gdzie czekały na nich słodkie rożki obfitości.

ZAPRASZAMY DO GALERII

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

 

4 września w murach naszej szkoły rozległ się pierwszy dzwonek wzywający uczniów i nauczycieli do pracy w nowym roku szkolnym 2017/2018. Cała społeczność szkolna zgromadziła się tego ranka w sali gimnastycznej, by wspólnie powitać nową dyrektor szkoły, panią Katarzynę Król. Pani dyrektor życzyła wszystkim udanego roku szkolnego, a rodzicom dużych pokładów cierpliwości dla swoich pociech.

Obchody swoją obecnością uświetnił wiceprezydent miasta, pan Wojciech Jagiełło. Pan prezydent zapewnił brać uczniowską, że do „Jedynki” można chodzić nawet osiem lat. On sam jest tego dowodem, gdyż jest absolwentem naszej szkoły.

 

ZAPRASZAMY DO GALERII

78 rocznica wybuchu II wojny światowej

Dokładnie 78 lat temu, 1 września wybuchła II wojna światowa. Oficjalna część uroczystości upamiętniających tamte wydarzenia odbyła się w Domu Kultury „Chemik”. Po wejściu na salę pocztów sztandarowych odśpiewano hymn narodowy, a następnie głos zabrali przedstawiciele władz. Po oficjalnej części obchodów uczestnicy udali się do parku Pojednania, gdzie złożono kwiaty pod pomnikiem ofiar II wojny światowej.Mimo wolnego dla uczniów, nasz poczet sztandarowy godnie reprezentował szkołę.

 

Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

odbędzie się 4.09.2017r. (poniedziałek)

 
Zapraszamy:
– klasy II – VII o godz. 9 30
– klasy I o godz.11.00

 

Copyright © 2022 Psp 1. All rights reserved.