aktualności

KOMUNIKAT DYREKTORA

Dyrektor szkoły informuje o zawieszeniu zajęć dydaktyczno-wychowawczych w dniach 12-13 marca 2020 r. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 i zamknięciu szkoły dla uczniów w okresie od 16-25 marca br. zgodnie z zaleceniami MEN z dnia 11.03.2020 r.

REKRUTACJA

PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA NR 1
im. Powstańców Śląskich
zaprasza rodziców uczniów przyszłych klas pierwszych do zapisów dzieci do naszej szkoły!!!!!!!
Rekrutacja rusza 23 marca 2020 r.

Informacje o zapisach
w sekretariacie szkoły i na stronie internetowej
psp1@kedzierzynkozle.pl, tel.774834185
www.psp1.edu.pl
Odwiedź naszą stronę internetową oraz FACEBOOKA!!!
Przeczytaj nasz folder!!!!

„KODOWANIE NA DYWANIE…”.

W tym roku szkolnym w kl. I-III na zajęciach rozwijających kreatywność, realizowana jest innowacja pedagogiczna: „ Kodowanie na dywanie”, zainspirowana ogólnopolskim Programem Edukacyjnym: „Uczymy dzieci programować”. Realizując innowację bierzemy jednocześnie udział w IV i V edycji tego programu. Innowacja „Kodowanie na dywanie” jest odpowiedzią na aktualne potrzeby uczniów oraz wymogi edukacyjne zawarte w podstawie programowej kształcenia ogólnego i opublikowane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej kierunki polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2019/2020.
Co robimy?
· przez zabawę, ruch, doświadczanie i eksperymentowanie poznajemy podstawy programowania,
· rozwijamy nasze logiczne myślenie,
· kształtujemy umiejętność pracy zespołowej,
· uczymy odpowiedzialnego korzystania z nowoczesnych technologii,
· rozbudzamy nasze zainteresowania przedmiotami ścisłymi poprzez naukę programowania prowadzoną w atrakcyjny sposób.
Dodatkowo tym roku szkolnym kl. I b wzięła udział w Europejskim Tygodniu Kodowania – inicjatywie promującej programowanie i umiejętności cyfrowe. Po wypełnieniu dziesięciu zgłoszonych zadań i przesłaniu sprawozdania, każdy uczeń dostał nadesłane europejskie certyfikaty CODE WEEK 2019.
Nasza szkoła i klasy biorące udział w innowacji otrzymały już certyfikaty za realizację zadań z IV Edycji Ogólnopolskiego Programu: „Uczymy Dzieci Programować”.

Anna Terlecka

PODSUMOWANI I PÓŁROCZA

Dnia 5 marca 2020 r. podczas apelu podsumowującego doceniliśmy osiągnięcia naszych uczniów. Wyróżniliśmy Jedynkowiczów za najlepsze wyniki w nauce i zachowaniu oraz tych którzy godnie reprezentowali nas na konkursach międzyszkolnych.

III TURNIEJ DEBAT OXFORDZKICH

28 lutego 2020 r. nasi uczniowie wzięli udział w III Turnieju Debat Oxfordzkich, zorganizowanego w ramach IV Festiwalu Praw Człowieka, inicjowanego przez II LO pod patronatem Izby Adwokackiej w Opolu, w którym po raz kolejny bierze udział nasza szkoła. Drużyny reprezentujące klasy I-III, IV-VI i VII-VIII zmierzyły się w walce na argumenty podejmując niezwykle ważne, choć trudne tezy, dotyczące tematyki praw dziecka w czasie konfliktu zbrojnego. Debaty odbywały się w budynku II LO oraz w gościnnie udostępnionych salach Miejskiego Ośrodka Kultury „Chemik”. W turnieju, który miał formę konkursu, brali udział uczniowie nie tylko ze szkół z terenu Kędzierzyna-Koźla , ale również z innych miast województwa opolskiego. Nasi uczniowie radzili sobie znakomicie stosując się do reguł debat oxfordzkich polegających na stosowaniu profesjonalnej terminologii i zwrotów grzecznościowych do sędziego, jurorów i publiczności.

Nasi najmłodsi uczestnicy mogą poszczycić się ogromnym sukcesem w postaci II miejsca zajętego w swojej grupie wiekowej. Zważywszy na trudną formułę turnieju, jest to spektakularne osiągnięcie, gdyż członkowie jury byli pod wielkim wrażeniem wypowiedzi naszych podopiecznych, którzy po raz pierwszy uczestniczyli w debacie oxfordzkiej. Uczniowie ze starszej grupy wiekowej również znakomicie sobie poradzili w dostosowaniu się do trudnych reguł, jednak argumenty zastosowane przez oponentów okazały się trafniejsze w ocenie komisji konkursowej. Niemniej doświadczenie nabyte w zmaganiach niewątpliwie zaprocentuje umiejętnościami efektywnego uczestnictwa w panelach dyskusyjnych, pisania rozprawek, argumentowania słuszności swoich postulatów i bycia aktywnym uczestnikiem życia publicznego.

Walentynki na wesoło

„Choć w życiu cierpień tyle,

I krótka jego myśl,

są w życiu taki chwile 

Dla których warto żyć”

Dnia 27 lutego klasa 6b zaprezentowała przedstawienie dotyczące miłości. Jedynkowicze mieli możliwość prześledzić „owe uczucie” od najstarszej epoki po  dzień dzisiejszy. Humor, aktorstwo i doskonałe uczucie oraz emocje, które towarzyszyły w tym dniu udzieliły się wszystkim: małym, dużym, młodszym i starszym.

J. Ligenza

„Pokolorujmy im świat”

We wtorek 25 lutego w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 gościła Pani Marina Hulia – znana i doświadczona ekspertka w dziedzinie integracji międzynarodowej, była konsultantka MEN ds. integracji i pracy z dziećmi cudzoziemskimi w polskiej szkole (stanowisko zlikwidowano).
Jej obecność była związana z akcją charytatywną „Pokolorujmy im świat” zainicjowaną przez Szkolny Klub Wolontariatu. Akcja polegała na zbiórce przez społeczność szkolną przyborów plastycznych dla czeczeńskich dzieci mieszkających na dworcu w Brześciu, w oczekiwaniu na azyl do Europy. Pani Marina opowiedziała o swoich doświadczeniach i pracy społecznej na rzecz uchodźców. Zebranych zostało bardzo wiele kredek, farbek, bloków itp., które z pewnością rozpalą światełko nadziei na normalne życie i wywołają uśmiech u niejednego małego uchodźcy.
Marina Hulia urodziła się na Ukrainie. Od 27 lat mieszka w Polsce wśród Czeczenów. Z zawodu i powołania nauczycielka oraz wolontariuszka. W roku 2016 założyła Szkołę Demokratyczną na dworcu w białoruskim Brześciu, gdzie miesiącami koczowały czeczeńskie matki z dziećmi. Opiekuje się też opuszczonymi staruszkami, pomaga bezdomnym, odwiedza hospicja i schroniska dla zwierząt.
W 2013 roku otrzymała Nagrodę im. Ireny Sendlerowej „Za naprawianie świata”, w 2006 roku Nagrodę Specjalną Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za Nieocenione Zasługi dla Kultury Polskiej, zwłaszcza Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży. Jest także laureatką Nagrody im. Sergio Vieira de Mello za Zasługi dla Pokojowego Współistnienia i Współdziałania Społeczeństw, Religii i Kultur.

BEZPIECZNE FERIE

5 lutego 2020 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z Panem Rafałem pracownikiem policji. Klasy 1-3 otrzymały ważne rady na temat przestrzegania bezpieczeństwa w czasie ferii. Przeszkoleni uczniowie teraz są w pełni gotowi do dwutygodniowego bezpiecznego wypoczynku.

Copyright © 2024 Psp 1. All rights reserved.