SPŁYW KAJAKOWY

11 czerwca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w żywej lekcji przyrody na dorzeczu Odry. Spływ kajakowy przebiegał na trasie Przystań Miejska (MOSiR Kuźniczka) – rzeka Kłodnica – Przystań SZKWAŁ Koźle. Dla większości uczestników spływu była to pierwsza życiowa przygoda z kajakiem. Nie zabrakło ani pogody, ani dobrej zabawy. Można było posłuchać geograficznych, przyrodniczych, a także historycznych ciekawostek związanych z rzeką Kłodnica, opowiadanych przez komandora podczas całego spływu, a także wykazać się zwinnością, sprytem i współzawodnictwem. Uczniowie zachęceni do aktywności fizycznej ustalili już kolejna trasę spływu, a bliski kontakt z przyrodą pozostanie im z pewnością na długo w pamięci.