aktualności

WARSZTATY KULINARNE

W tym tygodniu klasy I – V wzięły udział w warsztatach edukacyjno – kulinarnych organizowanych przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa. Na zajęciach z panią dietetyczką poznaliśmy najnowszy „Talerz zdrowego żywienia”, rozmawialiśmy o komponowaniu smacznych i racjonalnych jadłospisów. Potem sami zajęliśmy się przygotowaniem pysznych przekąsek – kanapek z twarożkiem, warzyw do chrupania i owocowego koktajlu. Mniam 😋 Na koniec sprzątaliśmy, utrwalając sobie znajomość zasad segregowania odpadów. Dziękujemy za niezwykłe zajęcia 🙂

ZAJĘCIA KULINARNE

Kolejne zajęcia kulinarne za Nami, tym razem coś dla fanów ciasta francuskiego, różnych rodzajów sera, papryki itp. Smacznego;).

WALENYNKI W JEDYNCE

W Dniu Zakochanych w naszej szkole dominował kolor czerwony i różowy – kolor miłości. Klas a5 b przygotowała krótka inscenizację walentynkową . Uczniowie mogli sobie zrobić zdjęcia w foto budce i wysłać życzenia za pomoczą poczty walentynkowej.

Wyszli na ulicę, by obdarować przechodniów miłością. Uczniowie „Jedynki” rozdawali balony i Walentynki

W tak wyjątkowy dzień jak dziś, czyli Walentynki, święto wszystkich zakochanych, uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 wpadli na świetny pomysł, by rozweselić napotkane osoby i wręczyć im Walentynkę i balona w kształcie serca. Na twarzach mile zaskoczonych obdarowanych osób od razu pojawiał się uśmiech.

BAL KARNAWAŁOWY

Diablice, wampirzyce, policjanci, kowboje, wróżki, księżniczki i wiele innych cudnych stworzeń zapełniło dziś naszą salę gimnastyczną!!! Ostatni dzień karnawału przepełniony był muzyką, tańcem i radością. Uczniowie wspaniale bawili się na balu prowadzonym przez profesjonalnego wodzireja.

,,Bezpieczny w sieci”

Kolejny dzień projektu edukacyjnego pt.,,Bezpieczny w sieci”. Dzisiaj rozmawialiśmy o tym: Czym jest cyberprzemoc? Jakie są skutki nękania, ośmieszania i obrażania w sieci? Jak uniknąć cyberprzemocy oraz gdzie szukać pomocy? Wspólnie tworzyliśmy gazetkę, kolorowaliśmy napis tworzący wyraz CYBERPRZEMOC oraz inne obrazki dotyczące bezpieczeństwa w sieci.

TŁUSTY CZWARTEK

Tłusty czwartek za nami. Towarzyszyła nam „foto budka”

ZAJĘCIE KULINARNE

Kolejne spotkanie kulinarne za Nami. Tym razem z racji  święta Tłustego Czwartku piekliśmy oponki serowe. Każdy był zadowolony z efektu i nie mógł się oprzeć pachnącym pączkom.

Copyright © 2024 Psp 1. All rights reserved.