aktualności

OSOBNO A JEDNAK RAZEM …

Pomimo pandemii….  Różne działania podjęła klasa 6a wraz z wychowawczynią w ramach uczczenia 100 rocznicy III Powstania Śląskiego. W tym samym czasie: 
  • odwiedzili i zapalili znicze pod pomnikiem upamiętniającym Powstańców Śląskich w centrum 
  • na rowerach odwiedzili groby Powstańców w Łąkach Kozielskich, Sławięcicach, Miejscu Kłodnickim 
  • inni wraz z rodzicami wyprali się w słoneczny na Górę św. Anny aby zapalić znicze i złożyć kwiaty przy Pomniku Czynu Powstańczego 
  • wychowawczyni – Pani Ania zasadziła krzew w szkolnym ogródku  
I JESZCZE INNE…. 
Dzięki filmikowi, który powstał, reszta szkoły na godzinach wychowawczych mogli poznać gdzie też mogą się wybrać z kolegami lub rodzicami.  Może Wy też poznacie miejsca których nie znacie ……   

Rocznica wybuchu III Powstania Śląskiego

Nocą z 2 na 3 maja 1921 roku wybuchło III Powstanie Śląskie. Było ono ostatnim ze zbrojnych zrywów ludności polskiej na Śląsku dokonanych w latach 1919-1921. Jego efektem było przyznanie Polsce znacznie większej części Górnego Śląska, niż pierwotnie zakładano to w ustaleniach międzynarodowych. W tym roku przypada setna rocznica tego ważnego wydarzenia w historii naszego kraju.

oficerowie polscy przed pałacem w Sławięcicach
Grupa oficerów polskich podczas III powstania śląskiego przed pałacem w Sławięcicach.

 

Konstytucja 3 Maja

Rok 2021 r. jest rokiem Konstytucji Trzeciego Maja. W tym roku mija 230 rocznica jej uchwalenia. Konstytucja to najważniejszy dokument w państwie.  A dlaczego Konstytucja 3 Maja jest tak ważna dla Polaków? Była pierwszą w Europie, a drugą na świecie ustawą, która regulowała podstawowe problemy społeczno-polityczne, prawa i obowiązki obywateli.

Uchwalenie Konstytucji 3 Maja uważa się za jedno z najważniejszych i przełomowych wydarzeń    w historii państwa polskiego. Mimo późniejszych rozbiorów dokument ten pomagał następnym pokoleniom podtrzymywać dążenie do niepodległości.

 

Matejko Konstytucja 3 maja

PAMIĘTAJ -SPORT TO ZDROWIE

 

Zachęcamy naszych uczniów i ich rodziców do wzięcia udziału w kolejnej edycji

BIEG KOZIOŁKÓW

KONKURS MATEMATYCZNY

Dnia 29.04.2021 roku wystartuje bardzo długo wyczekiwane wydarzenie – ogólnopolski konkurs matematyczny pod nazwą „TopMaths”!

Zespół portalu Labofii.net

Ogólnopolski konkurs matematyczny – TopMaths

Ogólnopolski konkurs matematyczny „TopMaths” adresowany jest do wszystkich sympatyków matematyki, którzy zechcą spróbować swoich sił z zadaniami odnoszącymi się do wspomnianej dziedziny naukowej. Skierowany jest on do uczniów z obszaru całej Polski, którzy znajdują się na każdym poziomie edukacji, jak również osoby dorosłe.

1. Konkurs „TopMaths” zostanie rozegrany online w serwisie edukacyjnym labofii.net w dniu 29.04.2021 roku.

2. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny i nie wymaga rejestracji w serwisie. Zostanie on przeprowadzony w następujących kategoriach wiekowych: klasy 1-3, 4-6, 7-8, szkoła średnia/dorośli.

3. Pytania, z jakimi przyjdzie zmierzyć się uczestnikom konkursu są zgodne z najnowszą podstawą programową. Zostały one przygotowane przez nauczycieli matematyki, dlatego też ich rozwiązywanie stanie się między innymi doskonałym treningiem dla uczniów klas VIII i maturalnych (przykładowo, w konkursie dla szkół średnich znajdą się zagadnienia nawiązujące do zakresu materiału pojawiającego się na maturze podstawowej, a także rozszerzonej).

4. Szczegółowe informacje na temat konkursu „TopMaths” można znaleźć pod adresem: https://www.labofii.net/topmaths

„TopMaths” to wyjątkowa zabawa matematyczna, umożliwiająca rywalizację z innymi. To również okazja, zweryfikowania swojej wiedzy z szerokiego zakresu związanego z „Królową Nauk”. Niniejszym zapraszamy do wspólnej zabawy i wzięcia udziału w tym niepowtarzalnym wydarzeniu.

22 kwietnia MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ ZIEMI

Klasa 6b jako gospodarz miesiąca zorganizowała akcje mające na celu uświadomienie potrzeby dbania o nasze planetę. W związku z tym chętne klasy przyłączyły się do akcji poprzez pogadanki na lekcji wychowawczej  na temat ochrony przyrody, wykonanie plakatu “CHROŃMY ZIEMIĘ”, umieszczenia na swoim zdjęciu profilowym na Teamsie obrazków zdjęć naszej planety. 

 

KONKURS FOTOGRAFICZNY ,,Człowiek, Świat, Przyroda”

,,Człowiek, Świat, Przyroda” to temat XX Ogólnopolskiego Konkursu Fotografii Dzieci i Młodzieży. Naszą szkołę reprezentowały przepiękne zdjęcia Magdaleny Kuli z kl VII b. Uczennica uchwyciła piękno otaczającego nas świata, miejsc w których żyjemy. Zwróciła uwagę na piękno i delikatność przyrody.

Anna Tobias

Copyright © 2021 Psp 1. All rights reserved.
Wielkość czcionki
Wysoki kontrast