aktualności

Zakończenie roku szkolnego 2023/24

Punktualnie o 9.00  21 czerwca 2024 r. rozległ się  w naszej szkole ostatni dzwonek przed upragnionymi wakacjami. Jedynkowicze odebrali swoje świadectwa i należne wyróżnienia, a o godzinie 10.00 rozpoczęli swoją letnią przygodę.

„MAM TALENT”

Kolejna edycja „Mam talent ” za nami…Po raz kolejny dużą grupa uczniów wzięła udział w tym konkursie. A oto zwycięzcy:

I miejsce – Aleksander Sienkiewicz kl.IIa
II miejsce – Łukasz Lecjan kl.IIa
III miejsce – Maja Biały kl.IVa i Maja Jędrzejczak kl.Vb
Gratulujemy
Brawo dla wszystkich uczestników 

Zakończenie klasy III

Jak ten czas szybko upłynął. Tak niedawno przyszyli do szkoły po raz pierwszy, a tu już kończą pierwszy etap edukacji. Gratulujemy i do zobaczenia w czwartej klasie.

Zabierz książkę na wakacje

Przyjdź do biblioteki szkolnej po książki na wakacje. Dzisiaj z tym zaproszeniem uczennice z klasy piątej odwiedziły uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1.

Wycieczka do ZOO

Wycieczka do opolskiego ZOO klas 4a i 5b. Najpierw podróż pociągiem do stolicy województwa, potem lody i bliskie spotkania z fauną, którą trudno spotkać na co dzień. Było intensywnie, gorąco, ale emocjonująco.

Zabawa na kręgielni

Uczniowie w ramach zajęć sportowych miło spędzili czas podczas zabawy na kręgielni.

DZIENDZIECKA W ŚWIETLICY

Świetliczaki otrzymały prezenty:
-płachtę animacyjną
-piłki do siatkówki, koszykówki i piłki nożnej
-skakanki
-kolorowe kredy do malowania
-piłkę plażową
-gry planszowe
Życzymy dużo dobrej zabawy!!!

DZIEŃ DZIECKA

Tego jeszcze u nas nie było!!! Nasza sala gimnastyczna zamieniła się na jeden dzień w prawdziwą Hells Kitchen! A wszystko za sprawą niecodziennego gościa, który zawitał w progi Jedynki. Odwiedził nas sam Witek Mondry, zwycięzca ósmej edycji programu kulinarnego HK. Z okazji obchodów szkolnego Dnia Dziecka Witek ugotował wraz z uczniami pyszne potrawy.
Były to naleśniki polskie i francuskie, do których przygotował pyszną domową nutellę z awokado i orzechów laskowych oraz konfiturę truskawkową. Starsi uczniowie mieli możliwość skosztować prawdziwego węgierskiego gulaszu gotowanego w kociołku na żywym ogniu.
Witek odpowiedział na wiele pytań zadawanych przez Jedynkowiczów, opowiedział o swojej pasji do gotowania oraz o drodze do sukcesu. Bardzo dziękujemy naszemu gościowi, że poświęcił swój czas, aby się z nami spotkać. Dzisiejsze wydarzenie mogło mieć miejsce dzięki Stowarzyszeniu POD PRĄD, z którym nasza szkoła realizuje wspólny projekt edukacyjny.
Ale to nie koniec atrakcji!!! Nasze dzieci spędziły aktywnie czas na potyczkach sportowych oraz na wspólnych wyjściach z wychowawcami. Ponadto każdy uczeń otrzymał dziś popcorn i watę cukrową. Był to dzień pełen zabawy, radości i smaków.

Zielona szkoła

Klasa 3a w tym roku szkolnym spędziła wspaniałe chwile na Zielonej Szkole w Sidzinie.
Każdy dzień był wypełniony różnymi atrakcjami: przemierzali górskie szlaki, uczestniczyli w grach terenowych, zabawach sportowych i warsztatach artystycznych.
Trzecioklasiści brali udział w konkursie piosenki, a wieczorem odbyło się ognisko.
Uczestnicy zielonej szkoły z kl.3a świetnie się bawili w Inwałdzie. Zwiedzili m.in. Lunapark, Baśniową Warownię czy Park Miniatur.

W skansenie w Siedzinie odbyły się warsztaty robienia rusaków a wieczorem uczestniczyli w grach integracyjnych.

Copyright © 2024 Psp 1. All rights reserved.