aktualności

Podsumowanie osiągnięć

13 czerwca odbył się apel podsumowujący osiągnięcia naszych uczniów w ostatnim czasie. Dzieci otrzymały dyplomy i nagrody za turniej sportowy, konkursy przedmiotowe i wewnątrzszkolne, organizowane przez naszych nauczycieli.  Wyróżnieni prezentowali się przed całą społecznością uczniowską.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Projekt z przyrody

Uczniowie klasy VIa pracowali na przyrodzie nad projektami. Emilka, Ola i Wiktoria opracowały projekt dla uczniów klasy 1b

a Natalia, Julia, Klaudia i Ola dla uczniów 1a.

Lekcja przyrody w terenie

Klasa IV b była na lekcji przyrody w terenie, gdzie poznawała gatunki drzew.

Wycieczka klas IV

W dniu 30 maja 2019 klasy 4a i 4b pojechały na wycieczkę do Sopotni Wielkiej i Ustronia Śl. W Sopotni, podzieleni zostaliśmy na dwie grupy, gdy jedna oglądała makietę Sopotni sporządzoną w ramach programu „Ciemne Niebo Polska” oraz podziwiała meteoryty warte astronomiczne pieniądze, druga zmagała się z zadaniami misji w stacji kosmicznej wykonanej w skali 1:1. Imitacja wnętrza modułu Destiny Laboratory NASA  pozwoliła pokazać życie na orbicie i prawa fizyki zachodzące w stanie nieważkości. Wykonywane zadania dostarczyły kosmicznych emocji. Później udaliśmy się do Leśnego Parku Niespodzianek w Ustroniu. Cały czas towarzyszył nam deszcz, ale nie przeszkodził nam w podziwianiu z bliska żyjących tam zwierząt. Z zachwytem podziwialiśmy pokaz szkolenia sokołów.  Największe wrażenie zrobiły drapieżne ptaki przelatujące tak nisko nad naszymi głowami, że czuliśmy powiew wiatru, jaki zrobiły swoimi skrzydłami. Pełni wrażeń wróciliśmy do słonecznego Kędzierzyna.

Dzień Dziecka na świetlicy

W Dniu Dziecka świetliczaki stworzyli “Drzewo dziecięcych marzeń”, na którym każde dziecko umieściło swoje marzenie. Drugiego dnia bawiliśmy się w malarzy tworząc czekoladowe dzieła wykorzystując czekoladę i andruty. trzeciego dnia uczyliśmy skręcać z balonów zwierzątka  – pieska, węża i żyrafę.

“Wiosna – mozaika” konkurs plastyczny

5 czerwca został rozstrzygnięty konkurs plastyczny organizowany przez PSP nr 15 z Kłodnicy pt. “Wiosna-mozaika”. Nasze uczennice wraz z nauczycielem plastyki (panią Asią Ligenzą) wybrały się na tą uroczystość. Zostały nagrodzone:
-wyróżnienie Aleksandra Nossek z 5b
-III miejsce Magdalena Kula z 5b
-III miejsce Julia Wiechowska z 5a
Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów w realizacji pasji plastycznej.

ZIELONA SZKOŁA

W dniach do 26 maja do 1 czerwca uczniowie klas V – VIII uczestniczyli w Zielonej szkole w Międzyzdrojach. W tym czasie pogoda i humory dopisywały wszystkim uczestnikom. Uczniowie zwiedzili Muzeum Przyrodnicze Wolińskiego Parku Narodowego.

Odwiedzili Zagrodę Pokazową Żubrów.

Bawili się w Osadzie Wikingów.

Zadbali o kondycje ćwicząc i biegając po plaży.

Bawili się na plaży wykonując budowle z piasku i grając w gry towarzyskie.

Konstytucja 3 Maja

9 maja 2019 r. Jedynkowicze wzięli dziś udział w apelu upamiętniającym Święto Konstytucji 3 Maja. Uroczystą akademię przygotowali uczniowie klasy 4 a.

Loading...

Copyright © 2019 Psp 1. All rights reserved.
Wielkość czcionki
Wysoki kontrast