aktualności

Kłodnickie kolędowanie

PSP nr 15 zorganizowała 19 grudnia 2019 r. konkurs pt.: ”Kłodnickie kolędowanie”. W tym roku postanowiliśmy się zmierzyć w kategorii klas I – zespół wokalny i w kategorii klas II – solista. W pierwszej grupie reprezentowały nas: Estera Szablicka (wiolonczela), Maja Jędrzejczak (śpiew) oraz Matylda Kuhnel (śpiew). W grupie drugiej reprezentowała nas Alicja Kramarczuk (śpiew). Przygotowania do konkursu były bardzo intensywne. Efekt – bardzo zadowalający. Dziewczęta: Estera, Maja i Matylda, w kategorii klas I – zespół wokalny, wywalczyły III miejsce. Natomiast, w kategorii klas II – solista, Alicja Kramarczuk zdobyła I miejsce. Radości i niedowierzania było całe mnóstwo. Pojawiły się nawet łzy. Dziewczęta, gratulujemy Wam z całego serca. Wiara we własne możliwości i chęć rozwijania swoich umiejętności, przynosi zawsze piękne owoce. Jesteśmy z Was dumni.

Mariola Świąder

JASEŁKA

Aby  podkreślić wyjątkowy charakter zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia – 20 grudnia 2019 r. odbyły się w naszej szkole Jasełka przygotowane przez wychowawców klas pierwszych  p. Annę Terlecką i p. Elżbietę Górkę. Pierwszoklasiści z ogromnym zaangażowaniem wcielili się  w swoje role, przypominając w ten sposób wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem narodziło się Boże Dzieciątko. Świetności inscenizacji dodała piękna scenografia oraz przygotowane  przez rodziców stroje. Śpiewane pastorałki i kolędy napełniły  wszystkich świąteczną radością i sprawiły, że poczuliśmy atmosferę świąt. Do wspólnego kolędowania włączyła się zgromadzona publiczność; nauczyciele, uczniowie, rodzice, babcie i dziadkowie. Po zakończonym przedstawieniu głos zabrała Pani Dyrektor Katarzyna Król, która złożyła wszystkim świąteczne życzenia. Trwając w świątecznej atmosferze uczniowie spotkali się na „klasowych wigiliach”.

                                                                                                             Elżbieta Górka

„Hej kolęda, kolęda” – konkurs kolęd i pastorałek u świetliczków.

Będąc w świątecznym nastroju, a dusza wówczas chce śpiewać, świetliczaki zaprezentowały swoje talenty wokalne, aktorskie i choreograficzne. Dziewczęta i chłopcy wykonywali kolędy, pastorałki i inne świąteczne piosenki. Czasami, wszyscy wykonawcy chcieli śpiewać to samo. Występować kilka razy. Przygotowane były rekwizyty, a nawet układy taneczne. Gdy wszyscy wykonawcy nasycili swój głód bycia na scenie, jury podjęło jedyny możliwy werdykt: PIERWSZE MIEJSCE DLA WSZYSTKICH WYKONAWCÓW. Cieszymy się, że mamy tylu zdolnych i niebojących się sceny uczniów. Gratulujemy!

Mariola Świąder

 

Betlejemskie światełko pokoju

Dnia 19 grudnia 2019 r. do naszej szkoły przybyli harcerze, którzy na ręce pani dyrektor i członków Samorządu Uczniowskiego złożyli betlejemskie światełko pokoju. Co roku prosto z Betlejem przekazywane jest na całym świecie. w naszej szkole obdarowaliśmy tym światełkiem  Romów, których przedstawicielem jest pani Inga. Obdarowanie światełkiem pokoju, to cos pięknego. My również chcemy się podzielić nim życząc całej społeczności szkolnej poszukiwania światełka w naszych domach przy wigilijnym stole.

 

UCZYMY SIĘ DZIELIĆ

W przedświątecznym okresie uczniowie naszej szkoły zbierali prezenty dla podopiecznych Domu Dziecka. Podzielili się nimi ze swoimi rówieśnikami.

Kolędowanie

12 grudnia 2019 r. podczas zebrania z rodzicami odczuliśmy już świateczną astmosferę. Uczniowie naszej szkoły wraz z panią Mariolą Świąder odśpiewali kolędy. W tym dniu można było nabyć świąteczne ozdoby przygotowane przez naszych rodziców.

 

„MEIN EIGENES PLÄTZENHAUS” – MÓJ WŁASNY DOMEK Z PIERNIKA

„MEIN EIGENES PLÄTZENHAUS” – MÓJ WŁASNY DOMEK Z PIERNIKA
Któż z nas nie bawił się klockami, nie budował wieży, domku dla lalek i innych budowli, pistoletów, karabinów, fortec… Ale nie każdy z nas miał już możliwość zrobienia własnego domku z piernika.
W minioną sobotę, 7 grudnia, w naszej szkole odbyły się zajęcia dodatkowe dla uczniów klas I i kl. Va uczących się języka niemieckiego. W atmosferze już przedświątecznej, którą tworzyło wspólne śpiewanie kolęd, odsłuchiwanie kolęd niemieckojęzycznych (WEIHNACHTSLIEDER), jak również nauka gry na cymbałkach poznanych na lekcjach kolęd i pastorałek, największą i niezapomnianą frajdą dla uczniów było lepienie własnego domku z piernika (PLÄTZENHAUS). Nie łatwo jest zrobić lepiący lukier (ZUCKERGUSS), a tego się nauczyliśmy. Nie łatwo jest pohamować emocje, gdy wszystko zaczyna się rozpadać, a tego właśnie się uczyliśmy.
Wzajemna pomoc koleżeńska, uczenia się od siebie nawzajem, opracowywanie strategii, co i w jakiej kolejności, umiejętność dzielenia się dodatkami do przyozdabiania ulepionych domków, cierpliwość, to tylko niektóre z wartości jakimi mogli wykazać się nasi uczniowie podczas tych zajęć. A to dopiero początek przygody z językiem niemieckim „Smacznie, przyjemnie i kreatywnie”.

red. Katarzyna Król

Mikołajki

6 grudnia jak co roku naszą szkołę odwiedził Mikołaj. Swoją obecnością sprawił uczniom wiele radości. Razem ze swoimi pomocnikami aniołkami i diabełkami rozdali mnóstwo prezentów.

M. Zielińska

Wielka świateczna niespodzianka

W ten “mikołajkowy” dzień w naszej świetlicy zjawili się niespodziewani goście. Wraz z naszym długoletnim przyjacielem szkoły, panią Zofią Zimowską zawitali do nas państwo Aleksandra i Sebastian Niejadik. w trakcie spotkania dowiedzieliśmy się, że pani Aleksandra podobnie jak pani Zofia jest absolwentką naszej szkoły. W porywie serca wraz ze swoimi dziećmi postanowili przygotować świąteczne upominki i odwiedzić miejsce, które zajęło tak ważne miejsce w ich życiu. Przyjechali do nas z Niemiec, spod urokliwych Alp. Dzieci przywitały gości jak przystało piosenką. Podjęły różne zobowiązania: “być grzecznym”, “pomagać mamie”, “zrobić coś dla kogoś, kogo nie bardzo się lubi”, i wiele innych. Upominki sprawiły świetliczakom dużo radości. Uśmiechom i zabawie nie było końca. Na pamiątkę tak miłego spotkania wręczyliśmy gościom klika prac plastycznych. Serdecznie dziękujemy za odwiedziny.

Mariola Świąder

Loading...

Copyright © 2020 Psp 1. All rights reserved.
Wielkość czcionki
Wysoki kontrast