aktualności

„Klub Odkrywców Tajemnic Wszechświata”

W nasze szkole był realizowany projekt, obejmujący mocne strony predyspozycji. Zainteresowani uczniowie, mogli uczestniczyć w pracach „Klubu Odkrywców Tajemnic Wszechświata”.

Projekt był współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014 – 2020.

Uczniowie rozwijali tu swoje zainteresowania, zamiłowania i uzdolnienia. Pracowali metodą projektu. Rozwijali kreatywność, twórczo podchodząc do omawianych zagadnień. Rozwijali umiejętności miękkie – współpracy w grupie, asertywności, logicznego i analitycznego myślenia, organizacji pracy. Przełamywali bariery związane z wystąpieniami na forum grupy.

Na zajęciach „Klubu Odkrywców Tajemnic Wszechświata” uczniowie poznawali budowę naszego układu słonecznego, nie tylko wizualnie, ale również w praktycznych działaniach. Efektem ich pracy i współpracy jest ten oto układ słoneczny.

Swoje zainteresowania, uczniowie skierowali w kierunku Księżyca. Poznawali  historię wyobrażeń o srebrnym globie. Zdobyli ciekawą wiedzę naukową, związaną ze zjawiskami, jakie pojawiają się na Księżycu. Wykonali kilka własnych prac plastycznych, które w kreatywny sposób prezentują te zjawiska.

Aby móc swobodnie „poruszać się” w przestrzeni kosmicznej, członkowie klubu odkrywców zbudowali prom kosmiczny. Myśl techniczna, rozwiązywanie problemów konstrukcyjnych, łączenie pomysłów budowniczych, stanowiły spore wyzwanie. Oczywiście dla ludzi sukcesu, nie ma rzeczy niemożliwych. Oto efekt – wszystko z surowców wtórnych.

Przed  odkrywcami tajemnic wszechświata pojawił się kolejny etap do pokonania. W przestrzeni kosmicznej po prostu niezbędne są roboty. Muszą wykonywać najniebezpieczniejsze misje. Dostarczać informacji, dzięki którym, odkrywcy bezpiecznie będą mogli podróżować do najniebezpieczniejszych zakątków wszechświata. Trzeba zbudować roboty? Oczywiście! No to zbudowali.

Czas na zwiedzanie i odkrywanie kolejnych tajemnic. Nic tak nie kusi, jak czarne dziury. Czy można się do nich zbliżyć? Czy można je zobaczyć? Co się tam dzieje? Te i inne pytania spowodowały, że odkrywcy rozpoczęli szukanie odpowiedzi. Czy znaleźli? Odkryli wiele hipotez, wizualizacji, ciekawych spostrzeżeń. Sami, tak wyobrażają sobie te tajemnicze obszary czasoprzestrzeni.

Projekt opracowała i przeprowadziła pani Mariola. Czuwała ona nad bezpieczeństwem członków „Klubu Odkrywców Tajemnic Wszechświata”, ich rozwojem intelektualnym i kreatywnością.  Zainteresowani uczniowie mieli tu okazję ukazać swą indywidualność i rozwinąć logiczne i analityczne myślenie.    

M. Świąder

WSZECHSTRONNY ROZWÓJ

Uczniowie klas trzecich bardzo lubią ćwiczyć z piłkami. Zabawa z różnymi piłkami do koszykówki, siatkówki, piłki ręcznej, piłki nożnej wpływa na wszechstronny rozwój dzieci. Jest to okres, w którym uczniowie powinni poznać wiele dyscyplin, gier zespołowych. Poprzez zabawą od najmłodszych lat chłopcy i dziewczęta uczą się prawidłowego ustawienia, podań i chwytów oburącz i jednorącz, a przy tym wspaniale się bawią.

M. Zielińska

Asamblaż

Asamblaż to forma artystyczna będąca odmianą kolażu, według której tworzy się trójwymiarowe kompozycje z gotowych przedmiotów. zobaczcie jakie dzieła stworzyli uczniowie z klas siódmych.

A. Tobias

Spacer po krajach niemieckojęzycznych

Klasy 2a i 2b rozpoczęły spacer po krajach niemieckojęzycznych. Natknęliśmy się na przepiękne strzeliste, bogate w faunę i florę Alpy. Alpy to łańcuch górski ciągnący się nie tylko poprzez Niemcy, ale i inne Państwa, których flagi i nazwy w j. niemieckim umieściliśmy na plakacie. Pokazaliśmy również innym koleżankom i kolegom ze szkoły, jak przostrzegamy Alpy i załączyliśmy nasze prace plastyczne. Może kiedyś uda nam się wyruszyć w prawdziwą wyprawę w Alpy, a może ktoś zostanie alpinistą?

K. Król

ZAPISZ SWOJE DZIECKO DO JEDYNKI

NASZA SZKOŁA NUMER 1 !!!!!

WYBIERZ JEDYNKĘ !!!!!

STAWIAMY NA WSZECHSTRONNY ROZWÓJ KAŻDEGO DZIECKA !!!!

DZIEŃ GIER PLANSZOWYCH

Klasowy dzień gier planszowych w klasie 2b. Zachęcamy wszystkich, aby zamiast gier komputerowych odkrywać na nowo gry planszowe, które niosą wiele radości i wspólnej zabawy.

MALI ARTYŚCI

Zespół klasy 4 jest bardzo twórczy. Uczniowie mają zawsze pełno pomysłów i ciekawych rozwiązań. Swoje zdolności ujawniają na zajęciach kreatywnych. 

A.Tobias

CZYTAM Z KLASĄ

Uczniowie klas drugich realizując Międzynarodowy Projekt Edukacyjny “Czytam z klasą – lekturki spod chmurki” zachęcają do czytania lektur.

RAZEM ŁATWIEJ

Uczniowie klasy 3b czytając lekturę “Anaruk, chłopiec z Grenlandii” poznali życie na dalekiej Północy. Dowiedzieli się co robią Eskimosi latem, a co zimą, jacy są, czym się różnią od nas. Na zajęciach technicznych wspólnie wypracowali taki oto plakat.

Warzywno-owocowe kreatywne kompozycje

Warzywno-owocowe kreatywne kompozycje klasy IV. Dzieci nie umiały się doczekać aż je skonsumują😊. Jest to święty sposób aby zachęcić dziecko do przyswojenia witaminek 😉.

A. Tobias

Copyright © 2021 Psp 1. All rights reserved.
Wielkość czcionki
Wysoki kontrast