aktualności

Zebranie z rodzicami

Informujemy, że dnia 29 sierpnia 2019 roku o godz. 17:00 odbędzie się zebranie z rodzicami uczniów klas pierwszych. Zapraszamy!

IX OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL PIOSENKI Anny Jantar i Jarosława Kukulskiego

Alicja Adamkiewicz, uczennica naszej szkoły postanowiła sprawdzić się na największym, bo ogólnopolskim poziomie. Wzięła udział IX OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL PIOSENKI Anny Jantar i Jarosława Kukulskiego “Wciąż blisko nas ..”. W ten sposób zdobyła I miejsce w swojej kategorii wiekowej. Alicja zdolna, skromna, miła pokazała nam wszystkim, że warto chcieć. A marzenia się spełniają. wystarczy rozwijać swoje zdolności i być wytrwałym. Alu dziękujemy Ci. Jesteśmy dumni z takiej perełki.

TEATR

Teatr lalki i aktora przedstawił spektakl pl. “Pożeracz gwiazd”. Uczennice:Anna Kubicka, Martyna Łoboda, Nadia Pierz, Oliwia Pierz, Julia Wiechowska oraz Tola Ziobrowska wzięły udział w projekcie współfinansowanym ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach regionalnego programu /operacyjnego /województwa opolskiego na lata 2014-2020. Dziewczęta rozwijały swoje umiejętności w obszarze: mocne strony predyspozycji. Kreatywność myślenia oraz twórcze spojrzenie na temat, pozwoliło wykreować niezwykła podróż w przestrzeń kosmiczną. Stworzeni bohaterowie, to nie miłe, słodkie laleczki, lecz postaci o złożonych osobowościach, w których życiu dokonują się zmiany postaw. Przedstawienie było skierowane do uczniów klas młodszych. Spotkało się z wielkim zainteresowaniem i uznaniem. Młode twórczynie zasługują na pełne uznanie z naszej strony. Dziękujemy.

Wybory do Samorządu Uczniowskiego

Wybory do Samorządu Uczniowskiego dobiegły końca. Dziękujemy wszystkim kandydatom za odwagę i zaangażowanie w przygotowanie kampanii wyborczych.

Przedstawiamy wyniki głosownia:

Opiekun Samorządu Uczniowskiego: Pani Ewa Brzezińska-Zdyb przy pomocy Pani Estery Libert-Kraski.

Rzecznik Praw Ucznia: Krzysztof Bartoszek.

Przewodniczący szkoły: Natalia Biały (6a)

Zastępca przewodniczącego: Klaudia Juźko (6a), Hanna Bieszczad (4b)

Sztandar główny: Daniel Robociński (7a), Julia Wiechowska (5a), Zuzanna Koenig (5b).

Sztandar zastępczy: Filip Kolny (7a), Antonina Kraska (4a), Sara Kurowska (4b).

 Gratulujemy i życzymy powodzenia :).

INFORMACJA DLA RODZICÓW PRZYSZŁYCH KLAS PIERWSZYCH

Zebranie rodziców przyszłych klas pierwszych odbędzie się po wakacjach, w pierwszych dniach września. Lista uczniów przyporządkowanych do poszczególnych klas pierwszych zostanie wywieszona na drzwiach szkoły w ostatnim tygodniu września. Karty świetlicowe będę rozdawane w dniu rozpoczęcia roku szkolnego.

Poniżej zamieszczamy “Wyprawkę pierwszoklasisty”

  • materiały i przybory plastyczno-techiczne: blok rysunkowy(A4), blok techniczny (A4), papier kolorowy, plastelina, kredki świecowe, pastelowo, farby plakatowe, pędzel, kubek, różnokolorowa bibuła karbowana oraz gładka, nożyczki
  • klej w sztyfcie “Magic”, cienka teczka papierowa
  • podstawowe wyposażenie piórnika: ołówek, tradycyjne pióro na naboje, gumka, linijka, temperówka, kredki, mazaki
  • liczydło
  • zeszyty w kratkę i wąskie linie
  • stój galowy (biała bluzka lub koszula, granatowa / czarna spódnica lub spodnie)
  • strój na wf oraz gimnastykę korekcyjną: biała bawełniana koszulka, spodenki, skarpetki, sznurowane tenisówki z jasna podeszwą
  • stój i przybory na basen: strój kąpielowy, czepek, gumowe klapki, ręcznik, grzebień
  • obuwie zamienne do chodzenia po szkole, worek

Podsumowanie osiągnięć

13 czerwca odbył się apel podsumowujący osiągnięcia naszych uczniów w ostatnim czasie. Dzieci otrzymały dyplomy i nagrody za turniej sportowy, konkursy przedmiotowe i wewnątrzszkolne, organizowane przez naszych nauczycieli.  Wyróżnieni prezentowali się przed całą społecznością uczniowską.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Projekt z przyrody

Uczniowie klasy VIa pracowali na przyrodzie nad projektami. Emilka, Ola i Wiktoria opracowały projekt dla uczniów klasy 1b

a Natalia, Julia, Klaudia i Ola dla uczniów 1a.

Lekcja przyrody w terenie

Klasa IV b była na lekcji przyrody w terenie, gdzie poznawała gatunki drzew.

Wycieczka klas IV

W dniu 30 maja 2019 klasy 4a i 4b pojechały na wycieczkę do Sopotni Wielkiej i Ustronia Śl. W Sopotni, podzieleni zostaliśmy na dwie grupy, gdy jedna oglądała makietę Sopotni sporządzoną w ramach programu „Ciemne Niebo Polska” oraz podziwiała meteoryty warte astronomiczne pieniądze, druga zmagała się z zadaniami misji w stacji kosmicznej wykonanej w skali 1:1. Imitacja wnętrza modułu Destiny Laboratory NASA  pozwoliła pokazać życie na orbicie i prawa fizyki zachodzące w stanie nieważkości. Wykonywane zadania dostarczyły kosmicznych emocji. Później udaliśmy się do Leśnego Parku Niespodzianek w Ustroniu. Cały czas towarzyszył nam deszcz, ale nie przeszkodził nam w podziwianiu z bliska żyjących tam zwierząt. Z zachwytem podziwialiśmy pokaz szkolenia sokołów.  Największe wrażenie zrobiły drapieżne ptaki przelatujące tak nisko nad naszymi głowami, że czuliśmy powiew wiatru, jaki zrobiły swoimi skrzydłami. Pełni wrażeń wróciliśmy do słonecznego Kędzierzyna.

Dzień Dziecka na świetlicy

W Dniu Dziecka świetliczaki stworzyli “Drzewo dziecięcych marzeń”, na którym każde dziecko umieściło swoje marzenie. Drugiego dnia bawiliśmy się w malarzy tworząc czekoladowe dzieła wykorzystując czekoladę i andruty. trzeciego dnia uczyliśmy skręcać z balonów zwierzątka  – pieska, węża i żyrafę.

Loading...

Copyright © 2019 Psp 1. All rights reserved.
Wielkość czcionki
Wysoki kontrast