aktualności

Sztuka teatralna

„Nazywam się … „Powrót do przeszłości” , to tytuł musicalu na którym byli uczniowie klas 5-8. Usiedliśmy na swoich miejscach i czas dla nas przestał istnieć. Wraz z bohaterami udaliśmy się w przeszłość do epoki romantyzmu. Poznaliśmy lepiej wielkich Polaków, takich jak Mickiewicz, Słowacki, Kopernik, Skłodowska. Ci wspaniali ludzie nie bali się zawalczyć o siebie. Namawiali nas do tego samego. Refren jednego z utworów: „Jedna tylko iskra jest w człowieku, raz tylko w młodocianym zapala się wieku” – powtarzany wiele razy niech pozostanie w młodych sercach naszych wychowanków. Natomiast klasy 1-4 obejrzały spektakl pt „Dzwonnik z Norte Dame”.

Europejski Dzień Języków w Jedynce

Europejski Dzień Języków w Jedynce🇷🇺🇺🇸🇲🇫


European Day of Languages🇩🇪🇪🇦🇧🇷
26 września obchodziliśmy to święto w naszej szkole. Klasy młodsze poznały nazwy angielskie, flagi oraz mówiły „dziękuję” w wielu wybranych językach. Te niecodzienne zajęcia sprawiły dzieciom wiele radości.
Klasy starsze obejrzały prezentację, w której:
-poznały język Silbo, jest to język gwizdów używany przez mieszkańców wyspy Gomera (Wyspy Kanaryjskie)
-poznały dziewczynę z Węgier, która mówi Esperanto i która jest dwujęzyczna
-mogły także posłuchać języka baskijskiego
-dowiedziały się wielu ciekawostek o językach oraz rozwiązały specjalny quiz językowy na Kahoot.
Dodatkowo Jedynkowicze wylosowali kraj i musieli, wykorzystując telefony komórkowe, pokolorować stroje ludowe, podpisać słynne budowle oraz flagi wylosowanego państwa. Na koniec zaprezentowali efekty swojej pracy reszcie klasy.
Uczniowie zaangażowali się również bardzo ochoczo w naukę podstawowych zwrotów w języku migowym👍

POWITANIE JESIENI

W dniu 23.09. świetliki witały pierwszy dzień kalendarzowej jesieni. Wraz z Panią Anią poznały nową zabawę „Pajęczyna”, dowiedziały się dlaczego liście opadają oraz jakie są oznaki i dary jesieni, a na zakończenie zajęć stworzyły piękne obrazy liśćmi i farbami malowane.

SPRZĄTANIE ŚWIATA

W dniu 22 września 2022 r. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 zorganizowała akcję „Sprzątanie świata”. Uczniowie klas 2-8 zbierali śmieci w pobliskim parku i pobliskim lesie. Zebraliśmy ok 6 dużych worków śmieci. Uczniowie klasy I posprzątali teren wokół szkoły. Wszyscy uczniowie zaangażowali się w sprzątanie świata. Uczniowie klas 8 zachęcali przechodniów parku do dbania o środowisko po przez hasła na chodniku.
Zostały przeprowadzone pogadanki w starszych klasach i zajęcia z wykorzystaniem kart pracy w klasach młodszych i świetlicy.

W NASZEJ SZKOLE MÓWIMY „STOP PRZEMOCY”

19 września odwiedził naszą szkołę nasz dzielnicowy, Pan Adam Sobczak.

Przypomniał uczniom klas 1 – 8 o bezpieczeństwie na drodze, w szkole i w domu. Mówił o zagrożeniach w sieci, o profilaktyce przemocy.
W NASZEJ SZKOLE MÓWIMY „STOP PRZEMOCY”.

Dzień Kropki w Jedynce – Każdy z nas jest wyjątkowy!!

The International Dot Day! 15 września obchodziliśmy ten dzień.

Uczniowie:

  • poznali historię małej dziewczynki Vashti po polsku i po angielsku
  • klasa ósma stworzyła mapę myśli i poszerzyła słownictwo związane z tym dniem
  • zrobili swoje własne kropki z imieniem i charakterystyczną cechą
  • powstało drzewo – każdy jest wyjątkowy
  • wyjątkowa „fotobudka” z maskotką Jedyneczka

Poznajemy przyrodę

Klasy czwarte poznawały przyrodę w praktyce. Podczas lekcji miały okazję przyglądać się roślinom i organizmom żywym z bliska. Obserwacje były prowadzone w parku. Wykorzystując przyrządy przyrodnika lupę, lornetkę i taśmę mierniczą prowadziły obserwację i dokonywały pomiarów. Przyrządy zostały zakupione w ramach projektu „LABOLATORIA PRZYSZŁOŚCI”.

Copyright © 2022 Psp 1. All rights reserved.