aktualności

Innowacja pedagogiczna „Wy(gram) to!”

Od 1 marca w naszej szkole wprowadzona została innowacja pedagogiczna „Wy(gram) to!” Uczniowie klas 1-8 w ramach zajęć grają w różnorodne gry planszowe, rozwijające wiele umiejętności, w tym: logiczne myślenie, kreatywne myślenie, rozumowanie przestrzenne, planowanie, rozwiązywanie problemów czy koncentrację uwagi. Kolekcja gier jest spora, a dodatkowo cały czas się powiększa 🥳🥳🥳

XII Międzyszkolny Konkurs Chemiczny „Chemiczna Głowa”

15 marca uczennice klas 8 wzięły udział w XII Międzyszkolnym Konkursie Chemicznym „Chemiczna Głowa” organizowanym corocznie przez Zespół Szkół nr 3 im. Mikołaja Reja w Kędzierzynie-Koźlu. Pierwszą część konkursu stanowił test wiedzy z zakresu chemii, w drugiej części nasze uczennice zmagały się z zadaniami praktycznymi w świetnie urządzonym laboratorium. Gratulacje dla Julii oraz Hani za udział w tym wydarzeniu 🥳🥳

To był dzień pod każdym względem „π”

Dziś 14 marca obchodziliśmy Święto liczby π. Na lekcjach matematyki uczniowie klas 4,5 i 8 obejrzeli filmy o liczbie π-Ludolfinie, dowiadując się skąd się wzięła, ile cyfr po przecinku zostało wyznaczonych, o ciekawostkach, o rekordach w zapamiętywaniu cyfr liczby π itp. Uczniowie stworzyli również „miasto liczby π na niebie”. Liczba Pi zagościła również na muzyce – uczniowie uczyli się grać Hymn liczby π. Lekcje języka polskiego również były związane z liczbą Pi. Nie mogło się obyć dziś bez wiersza Wisławy Szymborskiej „Liczba Pi”. Uczniowie zapoznali się z treścią wiersza i dokonali jego analizy.

Jeden naród ponad granicami

LISTA ARTYKUŁÓW DO WZORCOWEJ PACZKI

CUKIER 1 KG  3 SZTUKI  

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

KONSERWY MIĘSNE LUB RYBNE – 300g 1 SZTUKA
RYŻ 1KG 1 SZTUKA
KASZA 400G 2 SZTUKI
HERBATA 100 SZTUK 1 SZTUKA
HERBATA 20-50 SZTUK 1 SZTUKA
HERBATA SYPANA/OWOCOWA 1 SZTUKA
KAKAO 100-200G 1 SZTUKA
SŁODKI DROBIAZG (batony, pojedyncze cukierki garść) 2 SZTUKI
MAKARON 700-1000G 2 SZTUKI
MAKARON 250G 1 SZTUKA
WARZYWA W PUSZCE 1 SZTUKA
OWOCE W PUSZCE 1 SZTUKA
CZEKOLADA 100G 5 SZTUK
 OLEJ DUŻY 1 L 1 SZTUKA
SŁODYCZE – duże i małe opakowania ciastek, cukierków 3 SZTUKI
KAWA SYPANA i KAWA ROZPUSZCZALNA          po 250G 2 SZTUKI
KARTKA ŚW – KONIECZNIE Z ŻYCZENIAMI!!! 1 SZTUKA

DZIEŃ OTWARTY

8 marca późnym popołudniem Jedynka otworzyła swoje podwoje dla potencjalnych pierwszoklasistów. Dzieci wraz z rodzicami mogły poznać budynek szkoły oraz uczniów i nauczycieli. Pani dyrektor Katarzyna Czapla, przywitała gości i przedstawiła ofertę edukacyjną placówki. Następnie drugoklasiści przedstawili swoją uwspółcześnioną wersję baśni o Kopciuszki. W klasach czekały na dzieci ciekawe zajęcia z fizyki i chemii, zajęcia językowe oraz rozwijające kreatywność. Rodzice mogli skosztować pysznych wypieków naszych pań i napić się aromatycznej kawy, a maluchy poczęstować watą cukrową własnoręcznie przygotowaną przez naszego pana Mirosława. Po uczcie dla podniebienia dzieci mogły spalić kalorie uczestnicząc w zabawach sportowych na sali gimnastycznej. W tym miejscu dziękujemy wszystkim, którzy tak aktywnie włączyli się w organizację Dnia Otwartego.

Dzień Kobiet w Jedynce 💐

8 marca w Jedynce było naprawdę wyjątkowo!!!

Oczywiście świętowaliśmy wspólnie Dzień Kobiet – dziękujemy naszym mężczyznom tym dużym i małym za to, że o nas pamiętali i obdarowali wszystkie Jedynkowiczki kwiatami, słodkościami oraz pięknymi życzeniami. Aż chciałoby się, żeby to święto było kilka razy w roku. A Pani Joasi Hermanowicz za przygotowanie dla wszystkich pań przeuroczych fascynatorów, które upiększyły nasze głowy. W tym dniu dominowały stroje w stylu lat 20’s i 30’s.

Klasa II a pod opieką pani Ewy Brzezińskiej Zdyb przygotowała przepiękny apel, chłopcy wykonali wspaniały taniec dla wszystkich pań małych i dużych. Dziękujemy.
Dziękujemy rodzicom małych artystów, którzy pomogli w przygotowaniu strojów oraz dekoracji .
W klasach dziewczynki otrzymały życzenia oraz upominki od swoich kolegów z klasy. 

Copyright © 2023 Psp 1. All rights reserved.