Świetlica

Świetlica szkolna otwarta jest dla uczniów codziennie  

w godzinach  6:30- 16:00  

Świetlica jest miejscem, w którym dzieci mogą miło, przyjemnie i pożytecznie spędzić czas przed rozpoczęciem lekcji i po zakończeniu zajęć lekcyjnych czekając na rodziców.

Opiekę nad wychowankami sprawują panie:

Mariola Świąder
Małgorzata Kocur
Estera Liebert-Kraska

W Publicznej  Szkole Podstawowej nr 1 w Kędzierzynie-Koźlu utworzona została w celu zapewnienia opieki dzieciom rodziców pracujących. Od początku swego istnienia stanowiła wewnątrzszkolną instytucję wychowania i wspomagania oraz uzupełniania pracy szkoły we wszystkich jej zakresach opieki, oddziaływań wychowawczych i dydaktycznych. Obecnie świetlica w swych celach i zadaniach uwzględnia podstawowe funkcje czasu wolnego: odpoczynek  (tj. regenerację sił fizycznych i psychicznych) rozrywkę, która wyzwala przyjemne emocje, oraz rozwijanie indywidualnych zdolności i zainteresowań. Zmieniająca się dynamicznie rzeczywistość, wiedza  i zainteresowania dzieci wymagają ciągłych poszukiwań, lepszych rozwiązań oraz nowych pomysłów w pracy świetlicowej.   W rozkładzie dnia uwzględnione są zajęcia prowadzone przez nauczycieli, odrabianie zadań domowych, czas na samodzielne, spontaniczne zabawy dzieci, w dni pogodne pobyt na świeżym powietrzu; po południu zabawy wspólne mają formę zabaw odprężających (ruchowych, sportowych, relaksacyjnych itp.)

Kwalifikacja uczniów do świetlicy odbywa się na podstawie kart zgłoszeń, które wypełniają rodzice.

 


„Hej kolęda, kolęda” – konkurs kolęd i pastorałek u świetliczków.

Będąc w świątecznym nastroju, a dusza wówczas chce śpiewać, świetliczaki zaprezentowały swoje talenty wokalne, aktorskie i choreograficzne. Dziewczęta i chłopcy wykonywali kolędy, pastorałki i inne świąteczne piosenki. Czasami, wszyscy wykonawcy chcieli śpiewać to samo. Występować kilka razy. Przygotowane były rekwizyty, a nawet układy taneczne. Gdy wszyscy wykonawcy nasycili swój głód bycia na scenie, jury podjęło jedyny możliwy werdykt: PIERWSZE MIEJSCE DLA WSZYSTKICH WYKONAWCÓW. Cieszymy się, że mamy tylu zdolnych i niebojących się sceny uczniów. Gratulujemy!

Mariola Świąder

 

Wielka świateczna niespodzianka

W ten “mikołajkowy” dzień w naszej świetlicy zjawili się niespodziewani goście. Wraz z naszym długoletnim przyjacielem szkoły, panią Zofią Zimowską zawitali do nas państwo Aleksandra i Sebastian Niejadik. w trakcie spotkania dowiedzieliśmy się, że pani Aleksandra podobnie jak pani Zofia jest absolwentką naszej szkoły. W porywie serca wraz ze swoimi dziećmi postanowili przygotować świąteczne upominki i odwiedzić miejsce, które zajęło tak ważne miejsce w ich życiu. Przyjechali do nas z Niemiec, spod urokliwych Alp. Dzieci przywitały gości jak przystało piosenką. Podjęły różne zobowiązania: “być grzecznym”, “pomagać mamie”, “zrobić coś dla kogoś, kogo nie bardzo się lubi”, i wiele innych. Upominki sprawiły świetliczakom dużo radości. Uśmiechom i zabawie nie było końca. Na pamiątkę tak miłego spotkania wręczyliśmy gościom klika prac plastycznych. Serdecznie dziękujemy za odwiedziny.

Mariola Świąder

“Przyjaciel Pluszowego Misia”

25 listopada 2019 r. w naszej szkole został zakończony projekt edukacyjny “Przyjaciel Pluszowego Misia”. Podczas jego realizacji dzieci rysowały portret swojego misia, zapoznawały się z literaturą, której bohaterami były niedźwiadki, robiły tort urodzinowy dla misia. W tym dniu odbył się apel podsumowujący. Rozstrzygnięty został konkurs literacko – plastyczny. 

Zwycięzcy konkursu: I miejsce Sara Górnik, Nikola Kubińska, Nikola Giża, Martyna Wikarek, Justyna Pawełkiewicz, Wiktoria Górnik, II miejsce – Maja Cieślak, Igor Skoberla,, Anna Topor, Lena Kosmal, Miłosz Banach, Dawid Buczkowski, Tymoteusz Kraska. Wspólne śpiewanie i zabawy pluszakami były największą atrakcją tego dnia.

 M. Świąder

Dzień Dziecka na świetlicy

W Dniu Dziecka świetliczaki stworzyli “Drzewo dziecięcych marzeń”, na którym każde dziecko umieściło swoje marzenie. Drugiego dnia bawiliśmy się w malarzy tworząc czekoladowe dzieła wykorzystując czekoladę i andruty. trzeciego dnia uczyliśmy skręcać z balonów zwierzątka  – pieska, węża i żyrafę.

EUROPEJSKI TYDZIEŃ ZRÓWNOWAŻANEGO ROZWOJU

Z okazji Europejskiego Tygodnia Zrównoważanego rozwoju uczniowie uczęszczający do świetlicy wzięli udział w biegu ekologicznym. Na każdym jego punkcie przygotowane były zadania. Dzieci miały m.in.: ułożyć zdrowy jadłospis na cały dzień, nauczyć się okrzyku o zdrowym żywieniu oraz za pomocą smaku odgadnąć jaki owoc się je. Na koniec biegu uczniowie otrzymali za swoja pracę emblematy z hasłem “Zdrowe odżywienie, też podejmę to wyzwanie”.

 

 

 

Loading...

Copyright © 2020 Psp 1. All rights reserved.
Wielkość czcionki
Wysoki kontrast