Świetlica

Świetlica szkolna otwarta jest dla uczniów codziennie  

w godzinach  6:30- 16:00  

Świetlica jest miejscem, w którym dzieci mogą miło, przyjemnie i pożytecznie spędzić czas przed rozpoczęciem lekcji i po zakończeniu zajęć lekcyjnych czekając na rodziców.

Opiekę nad wychowankami sprawują panie:

mgr Małgorzata Kocur

mgr Alla Choba

W Publicznej  Szkole Podstawowej nr 1 w Kędzierzynie-Koźlu utworzona została w celu zapewnienia opieki dzieciom rodziców pracujących. Od początku swego istnienia stanowiła wewnątrzszkolną instytucję wychowania i wspomagania oraz uzupełniania pracy szkoły we wszystkich jej zakresach opieki, oddziaływań wychowawczych i dydaktycznych. Obecnie świetlica w swych celach i zadaniach uwzględnia podstawowe funkcje czasu wolnego: odpoczynek  (tj. regenerację sił fizycznych i psychicznych) rozrywkę, która wyzwala przyjemne emocje, oraz rozwijanie indywidualnych zdolności i zainteresowań. Zmieniająca się dynamicznie rzeczywistość, wiedza  i zainteresowania dzieci wymagają ciągłych poszukiwań, lepszych rozwiązań oraz nowych pomysłów w pracy świetlicowej.   W rozkładzie dnia uwzględnione są zajęcia prowadzone przez nauczycieli, odrabianie zadań domowych, czas na samodzielne, spontaniczne zabawy dzieci, w dni pogodne pobyt na świeżym powietrzu; po południu zabawy wspólne mają formę zabaw odprężających (ruchowych, sportowych, relaksacyjnych itp.)

Kwalifikacja uczniów do świetlicy odbywa się na podstawie kart zgłoszeń, które wypełniają rodzice.

 


Już wakacje!

Ostatni dzwonek już wybrzmiał. Nastał czas wypoczynku i relaksu. Każdy z Was wybiera się teraz w podróż do „swojego świata”. https://www.youtube.com/watch?v=3hp30JDNKlU&feature=youtu.be Życzymy Wam niezapomnianych chwil podczas wakacji i wspaniałych wspomnień po powrocie z letnich wędrówek. Wracajcie zdrowi!

Wasi nauczyciele

„Bądź patriotą – dbaj o zdrowie”

Czas pandemii to dla nas wszystkich trudny okres. Boimy się różnych rzeczy. Koronawirusa też. Brakuje nam tego, co robiliśmy na co dzień.

Każdy z nas, w tej nowej sytuacji, radzi sobie na swój sposób. Świetliczaki, starają się zadbać o to, by nikt się nie zaraził covid – 19. Noszą maseczki, myją często ręce. Przygotowują prace plastyczne wg własnego pomysłu, oraz te, które proponują im nauczyciele.

Wszyscy marzymy o …

Pozdrawiamy! Świetliczaki.

Wielkanocne życzenia

Łukasz S. życzy wszystkim: WESOŁYCH ŚWIĄT !!!

Wielkanocne prace plastyczne

Nikola K. prezentuje nam w swojej galerii prace z masy solnej. Czego tu nie ma: kurczaczki, zajączki, motylki, baranki no i oczywiście jajeczka. Zobaczcie sami.

Wielkanocne prace plastyczne

           Paweł P. prezentuje zajączka i sowę. Aktorzy (kukiełki) gotowi. Spektakl  świąteczny czas rozpocząć.

Copyright © 2024 Psp 1. All rights reserved.