Aktualności biblioteka

Zabierz książkę na wakacje

Przyjdź do biblioteki szkolnej po książki na wakacje. Dzisiaj z tym zaproszeniem uczennice z klasy piątej odwiedziły uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1.

Książki dla nauczycieli

Księgozbiór pedagogiczny naszej biblioteki powiększył sią o kolejną pozycję. Jest to książka pod redakcją pań Iwony Bołtuć i Małgorzaty Dworzańskiej – „Spektrum autyzmu. Dobre praktyki”, wydana przez Fundację Formy.

okładka

 

Zapraszam również po inne książki, które mogą stać się pomocą w naszej pracy

WYBRANE KSIĄŻKI DLA NAUCZYCIELI

Witamy w szkolnej bibliotece

Od 18 września szkolna biblioteka  wznawia działalność po wakacjach. Podręczniki zostały wydane, kartony uprzątnięte i pani bibliotekarka czeka na młodych czytelników. Wraz z nią czekają oczywiście nowości książkowe, nowe numery czasopism i… stado sów, które zagnieździły się w czytelni, wypożyczali i magazynie.

Po kliknięciu w zdjęcie możecie dokładnie sprawdzić, jakie nowe książki przygotowaliśmy dla Was.

regał z książkami

Przesunęły się też nieco godziny otwarcia, ze względu na zmianę dzwonków. W tym roku biblioteka będzie czynna od godziny 11:30 do 14:30.

Nowości majowe

Przed nami długi weekend, a w szkolnej bibliotece czekają na kolejne nowości. Na pewno znajdziecie chwilkę, żeby zrelaksowac się przy książce. Pełny spis tytułów znajdziecie klikając na dowolne zdjęcie lub poniższy link.

ZESTAWIENIE NOWOŚCI W BIBLIOTECE

Na początek jak zwykle parę propozycji dla najmłodszych.

książki

Pojawiło się dużo książek dla młodszych dzieci, które już dobrze czytają.

książki

książki

Jest kilka pozycji dla miłośników zwierząt.

książki

Jeżeli lubicie zagadki i tajemnice, zbrodnie i śledztwa możecie sięgnąć do działu przygodowego.

W dziale fantastyki pojawiły się zarówno nowe tomy znanych już Wam serii…

książki

…jak i zupełnie nowe tytuły.

książki

Są też książki obyczajowe, dla starszych uczniów o życiu Waszych rówieśników, ich kłopotach, radościach i pierwszych miłościach.

książki

Nowe życie starej lodówki

Chcemy w szkole stworzyć kącik czytelniczy z ławeczką i szafką do bookcrossingu. Na szafkę chcemy przerobić starą lodówkę, a ozdobicie ją Wy. Stąd konkurs na komiks związany z książkami i czytaniem.

plakat

Do konkursu można przystąpić indywidualnie lub w parach. Komiks należy narysować na sześciu kartkach A4, z tym, że trzecia strona musi być podzielona (tam akurat są drzwi lodówki). Poniżej zamieszczam dokładne wymiary.

komiks

A tu macie kilka przykładów takich ozdobionych lodówek-biblioteczek.

ozdobione lodówki

Copyright © 2024 Psp 1. All rights reserved.