Samorząd

Przewodniczący: Karolina Biały

Zastępca: Michalina Ptaszyńska

Poczet Sztandarowy:

Wiktoria Kuczyńska

Stanisław Koszorek

Natalia Biały

 

Opiekun Samorządu: pani Małgorzata Rudol


WALENTYNKI

Tak Jedynkowicze obchodzili święto zakochanych, czyli Walentynki, przypadające co roku 14 lutego. W tym dniu Poczta Walentynkowa dostarczała listy uczniom, a kolor czerwony oraz serca były wszechobecne.

OTRZĘSINY

Dnia 27 września uczniowie z klasy IV a i IV b wzięli udział w otrzęsinach, podczas których zostali poddani próbom wysiłku umysłu i ciała przygotowanych przez samorząd uczniowski i Panią Małgorzatę Rudol. “Kociaki” musiały zmierzyć się, między innymi, z konkurencjami takimi jak: namalowanie portretu wychowawcy, wypisanie 10 prawdziwych informacji o szkole, nadmuchanie jak największej ilości balonów, czy pokonanie toru przeszkód. Otrzęsiny przebiegły w miłej i radosnej atmosferze. Uczniowie z klasy VII a pod przewodnictwem Pani Bernadety Golly oficjalnie przyjęli uczniów klas IV do starszej grupy wręczając im pamiątkowe dyplomy.

OBCHODY DNIA CHŁOPCA

Oto fotorelacja z biało-czerwonego Dnia Chłopca. Chcieliśmy połączyć tę ważną dla naszych chłopców uroczystość z upamiętnieniem setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Dlatego kolorami obowiązującymi wszystkich uczestników były barwy narodowe, a podczas wspólnych tańców odtwarzana była tylko polska muzyka. Samorząd Uczniowski zadbał o słodki poczęstunek oraz różne wesołe zabawy. Dziewczynki mogły także oddać swój głos w wyborach na Dżentelmena Jedynki😀, wkrótce poznamy wyniki głosowania.

Także w klasach świętowaliśmy Dzień Chłopca. Było chóralnie odśpiewane STO LAT, oryginalne wyzwania do pokonania przez naszych młodych Panów oraz okolicznościowe upominki 😃Dziewczynki stanęły na wysokości zadania i z ogromnym zaangażowaniem zaplanowały oraz przygotowały tę klasową imprezę.

EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

26 września obchodzimy Europejski Dzień Języków Obcych. Z tej właśnie okazji Samorząd Uczniowski zaprosił Jedynkowiczów do udziału w akcji FLAGA W MUFFINIE. Dziś można było nie tylko skosztować wyśmienitych wypieków, ale także popróbować swoich sił w mówieniu różnymi językami 😉 Śmiechu było przy tym co nie miara.

Apel z okazji 79 rocznicy wybuchu II wojny światowej

II wojna światowa – największa wojna światowa w historii, trwająca od 1 września 1939 do 2 września 1945 r ( w Europie do 8-9 maja 1945 r). Jej teatr działań wojennych odjął prawie całą Europę, wschodnią i południowo- wschodnią Azję, północna Afrykę, część Bliskiego Wschodu i wszystkie oceany. Pochłonęła 50 milionów istnień ludzkich.

Klasa 7 a wierszem i piosenką uczciła pamięć wszystkich ofiar konfliktu zbrojnego sprzed 79 lat.

Loading...

Copyright © 2019 Psp 1. All rights reserved.
Wielkość czcionki
Wysoki kontrast