Samorząd

Opiekun Samorządu: pani Ewa Brzezińska-Zdyb


Karnawał w Jedynce

28 stycznia 2022 r. odbył się Dzień Karnawałowy🎆🎉
Uczniowie świetnie się bawili i pięknie byli poprzebierani 🧚🦸🧑‍✈️
DZIĘKUJEMY rodzicom za zaangażowanie w przygotowaniu strojów i poczęstunku 😍👍

„Chcemy pomagać”

Zbliża się zima, a więc najgorszy okres dla bezdomnych zwierząt. Nie wszyscy ludzie należycie troszczą się o swoich czworonożnych przyjaciół. Bezdomne psy przekazywane są do schroniska, gdzie znajdują schronienie i opiekę weterynaryjną. Los bezdomnych zwierząt nie jest nam obojętny. Chcemy kształtować u dzieci wrażliwość na ich krzywdę, dlatego Samorząd Uczniowski PSP nr 1 zorganizował zbiórkę karmy dla zwierząt ze schroniska. Dzieci wykazały się dużą wrażliwością, z wielkim zaangażowaniem przyłączyły się do akcji. Przez cały miesiąc przynosiły karmę dla bezdomnych psów, którą przekazaliśmy dla kędzierzyńskiego schroniska.

Dziękujemy wszystkim dzieciom i rodzicom za zaangażowanie, podkreślając jak istotne jest wychowanie w duchu poszanowania zwierząt i pomagania innym.

E. Brzezińsk-Zdyb

 

Dzień magii 👽 – wróżby andrzejkowe

Andrzejki!
Dzisiaj w naszej szkole uczniowie mogli wywróżyć przyszłość! Uczniowie z klasy 7a wraz z opiekunem samorządu uczniowskiego p. Ewy Brzezińskiej -Zdyb przygotowali różnego rodzaju wróżby. DZIĘKUJEMY ! Dowiedzieliśmy się co nas czeka👍

SŁOWA MAJĄ MOC

             Światowy Dzień Życzliwości to doskonała okazja, by przypomnieć sobie jak ważne w codziennym życiu są proste słowa: dziękuję, przepraszam, dzień dobry, miłego dnia…    W Dniu Życzliwości uczniowie i nauczyciele PSP 1 mogli przekazać pozdrowienia i życzenia, które zostały zapisane na listkach i zawieszone na Drzewie Życzliwości. Uśmiech, serdeczność drobne gesty i miłe słowa to przecież tak niewiele, a ile mogą zmienić w naszym życiu. Pamiętajmy, że bycie życzliwym i uprzejmym nic nie kosztuje, a sprawia wiele radości. Poza tym dobro i pozytywna energia, którą dajemy innym zawsze do nas wraca. Ważne, abyśmy pamiętali o tym nie tylko od święta, ale każdego dnia.                            

E. Brzezińska-Zdyb

DZIEŃ EDUKAJI NARODOWEJ

13 października klasy 3a i 3b przygotowały apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Przedstawiły wesoła wersję „Rzepki”. Dziękujemy małym aktorom, wychowawczyniom Elżbiecie Górce i Annie Terleckiej oraz Rodzicom uczniów klas trzecich. Życzenia złożyła pani Dyrektor oraz Samorząd Uczniowski. Dziękujemy wszystkim uczniom i rodzicom za kwiaty i życzenia. Jest to święto Nas wszystkich nauczycieli, pracowników szkoły, rodziców i uczniów.

Copyright © 2024 Psp 1. All rights reserved.