„Chcemy pomagać”

Zbliża się zima, a więc najgorszy okres dla bezdomnych zwierząt. Nie wszyscy ludzie należycie troszczą się o swoich czworonożnych przyjaciół. Bezdomne psy przekazywane są do schroniska, gdzie znajdują schronienie i opiekę weterynaryjną. Los bezdomnych zwierząt nie jest nam obojętny. Chcemy kształtować u dzieci wrażliwość na ich krzywdę, dlatego Samorząd Uczniowski PSP nr 1 zorganizował zbiórkę karmy dla zwierząt ze schroniska. Dzieci wykazały się dużą wrażliwością, z wielkim zaangażowaniem przyłączyły się do akcji. Przez cały miesiąc przynosiły karmę dla bezdomnych psów, którą przekazaliśmy dla kędzierzyńskiego schroniska.

Dziękujemy wszystkim dzieciom i rodzicom za zaangażowanie, podkreślając jak istotne jest wychowanie w duchu poszanowania zwierząt i pomagania innym.

E. Brzezińsk-Zdyb