100 km na stulecie Odzyskania Niepodległości

Mimo chłodnego i mokrego poranka 25 października 2018 r. odbyła się w naszej szkole specjalna sztafeta „100 km na stulecie Odzyskania Niepodległości”. W sportowych zmaganiach udział wzięli uczniowie z kędzierzyńskich szkół. Wszyscy uczniowie wraz z opiekunami bez problemu przebiegli 100km. Każda szkoła miała do pokonania 20 km. Puchar zwycięzcy  powędrował w ręce przedstawicieli PSP 12, którzy najszybciej pokonali swój dystans. Wszystkim biegaczom towarzyszyli kibice z każdej szkoły. Najlepiej dopingowali uczniowie z PSP 9. Po wyczerpującym biegu zawodnicy mogli napić się ciepłej herbatki. W ten sportowy sposób Jedynkowicze oraz zaproszeni goście uczcili tak ważną dla Ojczyzny rocznice. Dodatkowo upamiętniając 100 lat Odzyskania Niepodległości wszyscy odśpiewali hymn państwowy.