Świetlica

Świetlica szkolna otwarta jest dla uczniów codziennie  

w godzinach  6:30- 16:00  

Świetlica jest miejscem, w którym dzieci mogą miło, przyjemnie i pożytecznie spędzić czas przed rozpoczęciem lekcji i po zakończeniu zajęć lekcyjnych czekając na rodziców.

Opiekę nad wychowankami sprawują panie:

Joanna Hermanowicz

Elżbieta Szafarczyk

Anna Stadnik

W Publicznej  Szkole Podstawowej nr 1 w Kędzierzynie-Koźlu utworzona została w celu zapewnienia opieki dzieciom rodziców pracujących. Od początku swego istnienia stanowiła wewnątrzszkolną instytucję wychowania i wspomagania oraz uzupełniania pracy szkoły we wszystkich jej zakresach opieki, oddziaływań wychowawczych i dydaktycznych. Obecnie świetlica w swych celach i zadaniach uwzględnia podstawowe funkcje czasu wolnego: odpoczynek  (tj. regenerację sił fizycznych i psychicznych) rozrywkę, która wyzwala przyjemne emocje, oraz rozwijanie indywidualnych zdolności i zainteresowań. Zmieniająca się dynamicznie rzeczywistość, wiedza  i zainteresowania dzieci wymagają ciągłych poszukiwań, lepszych rozwiązań oraz nowych pomysłów w pracy świetlicowej.   W rozkładzie dnia uwzględnione są zajęcia prowadzone przez nauczycieli, odrabianie zadań domowych, czas na samodzielne, spontaniczne zabawy dzieci, w dni pogodne pobyt na świeżym powietrzu; po południu zabawy wspólne mają formę zabaw odprężających (ruchowych, sportowych, relaksacyjnych itp.)

Kwalifikacja uczniów do świetlicy odbywa się na podstawie kart zgłoszeń, które wypełniają rodzice.

 


Z ekologią na co dzień.

       Ekologia to bardzo ważna sprawa. Każdy z nas powinien dbać o środowisko i zachęcać innych do tego. Paweł P wraz ze swoją mamą Malwiną postanowili napisać wiersz, w którym opisują trudną sztukę dbania o naszą planetę. EKOPLAST Cześć Wszystkim Jestem Ekoplast. Bardzo Miło Poznać Was. Dzisiaj Wam O Sobie Powiem. Pokaże Wam Jak Dbam O Planety Zdrowie. Śmieci Zawsze Segreguje Z Rana. Bo Tego Nauczyła Mnie Mama. Plastik Wrzucam Do Pojemnika Pomarańczowego. Papier Karton I Makulaturę Do Niebieskiego. Szkło W Pojemniku Zielonym Ląduje. Tym Samym Planetę Ratuje. Dbam By W Lesie Śmieci Nie Było. I Zwierzątkom Tam Lepiej Się Żyło. Wodę Oszczędzam O Każdej Porze. Bo Kiedyś Zabraknąć Jej Może. Nowe Drzewka Sadze Sobie. By Świeżym Powietrzem Oddychać W Każdej Dobie. Zawsze Chodzę Po Chodniku. By Nie Deptać Trawników. Na Zakupy Chodzę Z Torbą Swoją. I Dzięki Temu Ratuję Planetę Moją. Kochane Dzieci Moje. Proszę Szanujmy Planety Zdrowie. Śmieci Segregujmy Wszyscy W Koło. A Będziemy Żyć Zdrowo I Wesoło. Planeta Nam Za To Podziękuje. I czystym Powietrzem Obdaruje. Smacznego … Tak właśnie wygląda ekologiczny potwór, wymyślony i zrobiony przez Pawła P.  

Wielkanocne życzenia

Nikola K. składa wszystkim Wesołych Świąt!

Świąteczne prace plastyczne

Anastazja i Rozalia L. wykonały piankowe projekty.

Świąteczne prace plastyczne

Ewandżelina M. zrobiła zajączka.

Jak radzimy sobie z nudą?

Nikola K. wykonała maskę żabki. Teraz będzie mogła „zamienić się” w żabkę i zatańczyć do piosenki: „My jesteśmy żabki” lub „Żabie kroki.

Copyright © 2022 Psp 1. All rights reserved.