aktualności

WYNIKI Z EGZAMINÓW

UCZNIOWIE KLAS 8 I RODZICE W dniu 1 lipca 2022 r. można sprawdzać wyniki z egzaminów. Zaświadczenia będą do odbioru od 8 lipca 2022 r. w sekretariacie.  

OSTATNIE POŻEGNANIE

🖤 Z ogromnym smutkiem i żalem zawiadamiamy o śmierci SZ.P. Danuty Pustelnik byłego Dyrektora Szkoły, wieloletniego pracownika naszej szkoły, znakomitego nauczyciela matematyki i wychowawcę!

Danusiu nauczyłaś Nas -współpracowników- rzetelności, pracowitości, obowiązkowości, zawsze szukałaś pozytywnych rozwiązań ……. choć czasem nie było łatwo….
Rozwinęłaś wiele talentów matematycznych, dzięki Tobie wielu uczniów odkryło, że matematyka to tzw. „łatwizna”, byłaś wychowawczynią wielu klas i wykazywałaś się ogromną cierpliwością i życzliwością….. Nigdy Cię nie zapomnimy. Twoje koleżanki i koledzy z pokoju nauczycielskiego, Dyrekcja Szkoły oraz byli uczniowie. Spoczywaj w pokoju.

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie. Rodzinie składamy serdeczne wyrazy współczucia.

Wakacje

Nareszcie zasłużone wakacje.

Bawcie się i wypoczywajcie bezpiecznie.

POŻEGNANIE KLAS ÓSMYCH

23 czerwca 2022 r. uczniowie klas ósmych pożegnali się z Jedynką na uroczystym apelu. Podczas uroczystości zostały wręczone dyplomy wzorowego, ucznia listy gratulacyjne oraz podziękowania. Samorząd Uczniowski przekazał władzę nowym członkom samorządu. 

NASZYM ABSOLWENTOM ŻYCZYMY SAMYCH SUKCESÓW W DĄŻENIU DO UPRAGNIONEGO CELU.

POWODZENIA!

Jazzmani XX wieku

Uczniowie klas siódmych wzięli udział w projekcie edukacyjnym: „Jazzmani XX wieku”. Mieli tu okazję wykorzystać zdobyte w toku nauki umiejętności / kompetencje. Słuchali muzyki jazzowej, oglądali fragmenty filmów związanych z tematem. Samodzielnie i świadomie przygotowywali prezentacje lub plakaty dotyczące konkretnych twórców, będących reprezentantami poznanego stylu muzycznego – jazzu. Ogromnym wyzwaniem było zaprezentowanie swojego dzieła na forum klasy. Sprawdzenie się w roli prowadzącego – mówcy. Jestem bardzo dumna z ich sukcesu. Poniżej zamieszczam wybrane prace uczniów.

 

Mariola Świąder

PREZENTACJE

Louis Armstrong

Duke Ellington

Michał Urbaniak

Jan Garbarek

Prezentacja Muzyka

Rywalizacja wodna

Zabawa z wodą to radość dla wszystkich dzieci, dużych i małych. Pani Ania, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom, zorganizowała „Rywalizację wodną”. Chętni uczniowie wyposażeni w wodne, zabawkowe pistolety mieli okazję podokazywać. Z wielką przyjemnością i radością polewali się wodą.

Wycieczka szkolna

W dniach 8-10 czerwca klasy czwarte, piąte i ósme wypoczywały na wycieczce szkolnej. W pierwszym dniu zwiedzaliśmy Wadowice miejsca związane z  Janem Pawłem II”, zjedliśmy pyszne kremówki. Następnie zwiedzaliśmy Bielsko-Białą idąc trasą Bolka i Lolka i bohaterów bajek wyprodukowanych w tamtejszej wytwórni filmów. Drugi dzień spędziliśmy na wędrówkach górskich, zdobyliśmy górę Klimczok i Szyndzielnię Ostatniego dnia gościliśmy w Muzeum motoryzacji, a na zakończenia wybawiliśmy się parku trampolin „GO JUMP” .

Wszyscy bawili się znakomicie.

Mistrzostwa Województwa w LA

8 czerwca  2022 r. nasi uczniowie Marta Dolibóg i Stanisław Koszorek  godnie reprezentowali naszą szkołę na Mistrzostwach Województwa w LA – Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Opolu. Marta Dolibóg wystartowała w pchnięciu kulą, a Stanisław Koszorek w skoku w dal.
Gratulujemy I życzymy dalszych sukcesów.

KONKURS CHEMICZNY

W dniu  2 czerwca 2022 r. uczennice klas VIII wzięły udział w konkursie chemicznym, który odbył się w I Liceum Ogólnokształcącym z okazji Dnia Chemika. Reprezentantki naszej szkoły: Tola Ziobrowska, Magdalena Kula i Aleksandra Rogus zdobyły III miejsce. Serdecznie gratulujemy! Konkurs poprzedzony był pokazami chemicznymi. Zadania konkursowe postawione przed uczestnikami trudne. Tym bardziej jesteśmy z Was dumni!

„Kolorowy zawrót głowy”

Wiosenne smaki, zdrowe przekąski i słodkie dodatki „królowały” podczas zajęć świetlicowych w kędzierzyńsko – kozielskiej Publicznej Szkole Podstawowej nr 1.

Kilkunastu uczniów z klas od 1 – 3 uczestniczyło w warsztatach cukierniczych przygotowanych z okazji – niedawno obchodzonego – Dnia Dziecka. Po krótkiej pogadance dotyczącej zasad pracy w kuchni ( higiena, bezpieczeństwo, algorytm czynności ) dzieci przystąpiły do twórczego działania. Wytyczony cel – to przygotowanie i ozdobienie kisielowego deseru według własnego projektu. Wszystko pod nadzorem Nauczycieli-Wychowawców – Anny Penkali i Małgorzaty Zielińskiej. Panie służyły też radą i pomocą w niektórych czynnościach. Porcje kisielu w ulubionych smakach Świetliczaki dekorowały różnorodnymi ozdobami. Na stolach pojawiły się owoce, ozdoby cukiernicze, śmietana, krakersy i pistacje.
Gotowe desery 'trafiły” do wspólnej galerii fotek. Po uporządkowaniu jadalni rozpoczęła się degustacja własnych wyrobów. Pychota !
W warsztatach zorganizowanych 3 czerwca b. r. wykorzystano akcesoria kuchenne, które Szkoła pozyskała w ramach projektu „Laboratorium Przyszłości”.

Anna Penkala – Nauczyciel w Świetlicy PSP 1

Copyright © 2022 Psp 1. All rights reserved.