Świetlica

Świetlica szkolna otwarta jest dla uczniów codziennie  

w godzinach  6:30- 16:00  

Świetlica jest miejscem, w którym dzieci mogą miło, przyjemnie i pożytecznie spędzić czas przed rozpoczęciem lekcji i po zakończeniu zajęć lekcyjnych czekając na rodziców.

Opiekę nad wychowankami sprawują panie:

mgr Małgorzata Kocur

mgr Alla Choba

W Publicznej  Szkole Podstawowej nr 1 w Kędzierzynie-Koźlu utworzona została w celu zapewnienia opieki dzieciom rodziców pracujących. Od początku swego istnienia stanowiła wewnątrzszkolną instytucję wychowania i wspomagania oraz uzupełniania pracy szkoły we wszystkich jej zakresach opieki, oddziaływań wychowawczych i dydaktycznych. Obecnie świetlica w swych celach i zadaniach uwzględnia podstawowe funkcje czasu wolnego: odpoczynek  (tj. regenerację sił fizycznych i psychicznych) rozrywkę, która wyzwala przyjemne emocje, oraz rozwijanie indywidualnych zdolności i zainteresowań. Zmieniająca się dynamicznie rzeczywistość, wiedza  i zainteresowania dzieci wymagają ciągłych poszukiwań, lepszych rozwiązań oraz nowych pomysłów w pracy świetlicowej.   W rozkładzie dnia uwzględnione są zajęcia prowadzone przez nauczycieli, odrabianie zadań domowych, czas na samodzielne, spontaniczne zabawy dzieci, w dni pogodne pobyt na świeżym powietrzu; po południu zabawy wspólne mają formę zabaw odprężających (ruchowych, sportowych, relaksacyjnych itp.)

Kwalifikacja uczniów do świetlicy odbywa się na podstawie kart zgłoszeń, które wypełniają rodzice.

 


EUROPEJSKI TYDZIEŃ ZRÓWNOWAŻANEGO ROZWOJU

Z okazji Europejskiego Tygodnia Zrównoważanego rozwoju uczniowie uczęszczający do świetlicy wzięli udział w biegu ekologicznym. Na każdym jego punkcie przygotowane były zadania. Dzieci miały m.in.: ułożyć zdrowy jadłospis na cały dzień, nauczyć się okrzyku o zdrowym żywieniu oraz za pomocą smaku odgadnąć jaki owoc się je. Na koniec biegu uczniowie otrzymali za swoja pracę emblematy z hasłem „Zdrowe odżywienie, też podejmę to wyzwanie”.

     

ZAJĘCIA KULINARNE

18 września na zajęciach kulinarnych z okazji Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Rozwoju uczniowie Tymek i Mateusz przygotowali ekologiczne i zdrowe menu: muffinki z marchewki i koktajl „Zielono mi”.

Zajęcia kulinarne

Po raz kolejny nasi uczniowie poznają zdrowe potrawy. Maluchy przygotowały trzy koktajle: brzoskwiniowy, bananowy i szpinakowy.Ten ostatni o dziwo znalazł zwolenników większości grupy. Jednak niekwestionowanym faworytem został brzoskwiniowy. Dzieci najedzone to dzieci szczęśliwe. Każde z nich w tym dniu wypiło pożywny i zdrowy posiłek.

 

FAST-FOOD NIE ZAWSZE OZNACZA NIEZROWE

Fast-food nie zawsze oznacza niezdrowe jedzenie o czym przekonały się dzieci z warsztatów kulinarnych. Na tych zajęciach przygotowały hamburgera z grilowana piersią kurczaka, warzywami i sosem czosnkowym na bazie jogurtu naturalnego. Po zdjęciach widać że zdrowy hamburger może smakować.

 

„WESOŁA GROMADKA”

27 kwietnia nasza szkołę odwiedziły dzieci ze żłobka przy ul. Bałtyckiej. „Wesoła gromadka” zawitała w progach świetlicy. Po serdecznym powitaniu obejrzała przedstawienie „Czerwony Kapturek” w wykonaniu uczennic z naszej szkoły. Oliwia, Ania i Nadia spisały się na medal. 'Czerwony Kapturek podobał się naszym gościom. Po przedstawieniu nadszedł czas na piosenkę i literaturę. Wspólne śpiewanie, zabawa i indywidualne deklamacje wierszy bawiły nas wszystkich. Dziękujemy z odwiedziny i zapraszamy ponownie.

 

Copyright © 2023 Psp 1. All rights reserved.