aktualności

Miejsca pamięci

W ostatnich dniach klasa III C odwiedziła miejsca pamięci w naszym mieście.

Szacunek dla miejsc pochówku ludzi, niezależnie od narodowości czy wyznania, jest naszym obowiązkiem.

   

SZKOLNA LIGA PIŁKI NOŻNEJ

 

W miesiącu październiku po raz kolejny rozpoczęła się Szkolna Liga Piłki Nożnej. W tym roku turniej przeprowadzony jest w dwóch grupach wiekowych, dając szanse zwycięstwa również młodszym zawodnikom. Mecze są rozgrywane na dużej przerwie. Uczniowie oprócz gry, sędziują, mierzą czas, sporządzają protokół pod czujnym okiem nauczyciela wychowania fizycznego Małgorzaty Zielińskiej. Pozostali uczniowie uczą się kulturalnego kibicowania.

 

Światełko pamięci

W piątek uczniowie naszej szkoły udali się na cmentarz, by zapalić znicze na opuszczonych grobach. Wszystkie zapalone lampiony pochodziły ze zbiórki S.U. ŚWIATEŁKO PAMIĘCI.

 

„Mali a wielcy”

W dniu 26 października przedstawiciele klas trzecich i czwartych mieli okazję uczestniczyć w konkursie organizowanym przez panie Bożenkę i Anię z zaprzyjaźnionej Szkoły Podstawowej Nr 15. Rankiem wyruszyliśmy do Kłodnicy….pełni niepewności …wiedzieliśmy, że jedziemy na I konkurs pod nazwą „Logiczna główka”. Dotarliśmy…zostaliśmy bardzo miło przywitani przez panią dyrektor i przesympatyczne panie…oczywiście nie zabrakło poczęstunku i atmosfery życzliwości. I też mamy sukces!!! Nasi uczniowie zajęli całkiem niezłe miejsca!!! Dawid Wiśniewski -II miejsce w kategorii klas III i Martyna Łoboda III miejsce w kategorii klas IV. Gratulujemy!!! Za rok jedziemy!!! Dziękujemy i pozdrawiamy przemiłe panie z Kłodnicy:)

Najlepsi czytelnicy października

W październiku najwięcej książek przeczytała klasa IV a. Gratulujemy!!!!!!

Indywidualnie na pierwszym miejscu uplasował się Łukasz Kubicki z klasy VI a , kolejne miejsca zajęły Magdalena Kula z klasy IV, Martyna Łoboda z klasy IV a i Milena Garbacz z klasy III c. 

VII Edycja Dni Kultury i Tradycji Romskiej

Szkoła Podstawowa nr 1 Powstańców Publiczna Śląskich  wraz ze Społecznością Romską mają zaszczyt zaprosić na VII Edycję Dni Kultury i Tradycji Romskiej, który odbędzie się 09.11.2017 r. o godz. 10:00 w Domu Kultury „Chemik” przy ul. Jana Pawła II w Kędzierzynie –  Koźlu.

W   P R O G R A M IE:

1000  –  powitanie zaproszonych gości

1030 – występy zespołów muzyczno-tanecznych z Kędzierzyna –Koźla, Strzelec Opolskich  i Prudnika

1150 – zakończenie programu, podziękowania, wręczenie dyplomów, upominków

 Godzina 1220 – obiad w Restauracji Atena

Bracia Lwie Serce

Dzisiaj uczniowie klas czwartych udali się ze swoimi wychowawczyniami na spektakl BRACIA LWIE SERCE. Dzieci miały możliwość podziwiać profesjonalną grę aktorską w opowieści o sile braterskiej miłości, której nawet śmierć nie jest w stanie osłabić. Po przedstawieniu była także chwila na wspólne zdjęcie z aktorami.

Światełko pamięci

Przez ostatnie dni w naszej szkole trwała akcja ŚWIATEŁKO PAMIĘCI, którą przygotowali przedstawiciele S.U., którzy zbierali wśród uczniów znicze. Każdy chętny mógł przynieść lampion, który w najbliższych dniach zapłonie na którymś z opuszczonych grobów na znajdującym się w pobliżu szkoły cmentarzu. Wszystkim osobom, które włączyły się do tego przedsięwzięcia serdecznie dziękujemy.

 

 

Listopad w bibliotece publicznej

Miejska Biblioteka Publiczna opublikowała imprezy czytelnicze, jakie odbędą się w listopadzie. Między innymi: zajęcia literackie, plastyczne, komputerowe. Szczegóły po kliknięciu obrazka poniżej.

plakat-Listopad w bibliotece

Jesienne nowości

W bibliotece pojawiło się kilka nowych książek, które umilą Wam jesienne wieczory. Możecie kliknąć na okładkę, żeby sobie zarezerwować wybrany tytuł.

Dla młodszych dzieci trzy nowe tytuły z ulubionej Waszej serii „Zaopiekuj się mną”

Licznych wielbicieli Cwaniaczka na pewno ucieszy ta książka.

A jeżeli lubicie fantastykę i przygody to być może spodobają Wam się te książki.

Dla nastolatków książki obyczajowe, opowiadające o codziennych problemach i radościach.

Dla  miłośników koni nowa seria. Broszka spędza wakacje w stadninie koni na Podlasiu. Gdy pewnej nocy znika klacz, która miała być wystawiona do konkursu o czempionat, dziewczyna, nie bacząc na niebezpieczeństwo, rozpoczyna śledztwo…

Niektórym z was spodobały się książki Johna Greena. W bibliotece pojawiły się trzy nowe tytuły.

Mam nadzieję, że każdy wybierze coś dla siebie.

Copyright © 2024 Psp 1. All rights reserved.