aktualności

Nasi pływacy

22 listopada uczniowie naszej szkoły brali udział w zawodach Mała Liga w Pływaniu dla dzieci klas I-IIIWiktoria Orszak zajęła II miejsce w swojej kategorii wiekowej płynąc stylem dowolnym. Otrzymała dyplom i srebrny medal. W tych zawodach wysokie IV miejsce  zajął Wiktor Nossek oraz Krzysztof Osiński miejsce V.

Mini piłka nożna

 

W miesiącu listopadzie nasi uczniowie brali udział w zawodach sportowych w mini piłkę nożną. Chłopcy na zawodach miejskich zdobyli  II miejsce w swojej grupie. Dziewczęta uzyskały II miejsce w zawodach miejskich i awansowały do etapu powiatowego. Po zaciętej walce z przeciwnikami uplasowały się na 4 miejscu. Podczas apelu w obecności całej społeczności uczniowskiej, zawodnicy otrzymali dyplomy i gromkie brawa za swoje osiągnięcia. 

 

„Zaczarowany świat eksperymentów”

 

21 listopada klasy trzecie wraz ze swoimi paniami: Iwonką, Gosią i Asią wybrały się do Opola. Wszyscy przenieśliśmy się do „Zaczarowanego świata eksperymentów”. Tam prowadzące panie: Asia, Justyna,…przeprowadziły ciekawe zajęcia!!! Każde dziecko miało możliwość „przeżycia każdego eksperymentu”…światło, rozproszenie, świat kolorów, klocki, oprogramowania, budowle, platformy!!!!tego doświadczyliśmy!!Po tych zmaganiach w asyście pań wróciliśmy cali i niestety zmęczeni 🙂 do szkoły i naszych czekających rodziców!!! To był udany i intensywny wyjazd!!!Dużo nauczyliśmy się!!!Było mega fajnie!!!

 

 

Konkurs „Niezłe ze mnie ziółko”

Uczennica klasy III C, Julia Kulesza zajęła III miejsce w konkursie „Niezłe ze mnie ziółko”,  organizowanym przez fundację RIAD.

Misiowe czytanie

25 listopada swoje święto obchodzi najmilszy, najczęściej przytulany przyjaciel dzieci – pluszowy Miś. Stał się bohaterem wielu książek i filmów. Najbardziej znani to Kubuś Puchatek, Miś Paddington, Miś Uszatek, czy  Coralgol. Także i w naszej bibliotece znajdziecie wiele pozycji o tym sympatycznym pluszaku.Wystarczy kliknąć w obrazek poniżej, żeby zobaczyć jakie książeczki czekają na Was na półkach.

Listopadowe nowości książkowe

Wieczory coraz dłuższe, mamy więcej czasu na czytanie. Więc specjalnie dla Was kilka nowości w bibliotece.

Młodszym czytelnikom proponuję wyprawę w krainę fantazji i baśni.

Dla licznego grona wielbicieli Gwiezdnych Wojen kilka tytułów z tej serii

Dziewczyny chętnie pewnie sięgną po książki obyczajowe

Dla wszystkich książki pełne przygód

 

Konkurs plastyczny „Śniadanie daje moc”

W październiku ogłosiliśmy konkurs plastyczny na wykonanie plakatu „Śniadanie daje moc”.  Wzięło w nim udział wielu uczniów w kategorii klas I-III i IV-VI. Prace zostały wyeksponowane na korytarzu szkolnym. W dniu 10 listopada zostały ogłoszone wyniki, rozdane dyplomy i nagrody.

Święto Niepodległości

Piątek był ostatnim dniem II TYGODNIA PATRIOTYCZNEGO i przebiegał pod hasłem stroju galowego, biało-czerwonych kokard i kotylionu. Jedynkowicze, jak zawsze, okazali swoje przywiązanie do Ojczyzny i wszyscy stawili się dziś w szkole na galowo. Tak trzymać dzieciaczki! Jesteście wzorem dla innych! 

VII DZIEŃ KULTURY I TRADYCJI ROMSKIEJ

Również dzisiaj nasza szkoła obchodziła VII DZIEŃ KULTURY I TRADYCJI ROMSKIEJ. Było radośnie, żywiołowo i spontanicznie. Pieśni i tańce romskie na długo pozostaną nam w pamięci.

Biało-czerwoni kibice

Dziś królowały w Jedynce dwa kolory. Były to nasze barwy narodowe. Jak zawsze uczniowie i nauczyciele stanęli na wysokości zadania, i wspaniale wcielili się w rolę biało-czerwonego kibica.

 

Copyright © 2023 Psp 1. All rights reserved.