ZIELONA SZKOŁA KLASY 3 W GŁAZIE

Uczniowie klasy 3- ej właśnie wrócili z zielonej szkoły w Głazie. Ośrodek, w którym przebywały dzieci to niewielka urokliwa osada, otoczona sielskim widokiem pół i lasów. Na terenie ośrodka w Głazie znajduje się stadnina koni oraz jeziorko. Ośrodek zapewnia dzieciom cały wachlarz atrakcji. Oprócz zabaw terenowych, jazdy konnej, przejażdżki bryczką, spacerów, pływania rowerkami, ogniska i zabaw świetlicowych, dzieci uczestniczyły w dwóch wycieczkach. Zwiedzały Zamek Czartoryskich i Muzeum Leśnictwa w Gołuchowie oraz Rezerwat Żubrów. Poznały również historię jednego z najstarszych miast polskich podczas zwiedzania Rezerwatu Archeologicznego w Kaliszu. Podczas drugiej wycieczki do Wrocławia dzieci mogły podziwiać egzotyczną przyrodę Afryki i zwierzęta mieszkające w ZOO. Zwiedziły również Kolejkowo, w których podziwiały architekturę Wrocławia w miniaturze. Pobyt trzecioklasistów na zielonej szkole był dla nich również testem samodzielności. Przez cały tydzień przebywały z dala od rodziców. Dla niektórych była to pierwsza w życiu taka rozłąka. Nasi uczniowie zdali ten egzamin celująco. Wszyscy wrócili z zielonej szkoły cali, zdrowi i zadowoleni.