PIERWSZY DZWONEK

Pierwszy wrześniowy dzwonek przywołał dziś wszystkich Jedynkowiczów z letniego wypoczynku. Pora wracać do szkoły, do koleżanek i kolegów, do sal lekcyjnych i do swoich nauczycieli. Pani dyrektor, Katarzyna Czapla, przywitała zgromadzonych na uroczystym apelu inaugurującym rok szkolny 2023/2024, który dla Jedynki jest rokiem szczególnym. Jest to bowiem rok jubileuszu 120-lecia istnienia placówki. PSP nr 1 jest najstarszą szkołą w mieście, w której uczyło się kilka pokoleń Kędzierzynian.

Jak co roku dzień ten jest także wyjątkowy dla pierwszoklasistów, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z edukacją. Dzisiaj zostali oni oficjalnie pasowani na uczniów i włączeni do grona Jedynkowiczów. Cieszymy się bardzo, że mamy Was na swoim pokładzie. A przed nami dziesięciomiesięczny rejs do portu wakacje!!! Życzymy wszystkim, aby przebiegł on spokojnie w radosnej atmosferze 😃