Finał ogólnoświatowej akcji #HatNotHate

Przedstawiciele naszej szkoły znaleźli się dziś wśród setek osób, które w Parku Pojednania miały ubrane niebieskie czapeczki. Dlaczego? Ano dlatego, że wzięliśmy udział w finale ogólnoświatowej akcji #HatNotHate. Razem ze szkołą PSP nr 9, PSP nr 10 oraz przedszkolakami przemaszerowaliśmy wszyscy ulicami naszego miasta w niebieskich, ręcznie dzierganych czapeczkach. W ten sposób chcieliśmy wyrazić swój sprzeciw przeciwko przemocy i wszechobecnemu hejtowi. Podsumowanie akcji miało miejsce w hali sportowej, gdzie dziewczęta z zespołu ROMANO KHELIBEN pięknie zatańczyły, a pan Mariusz Orłowski zaśpiewał wzruszającą romską pieśń. Głos zabrała także nasza asystentka edukacji romskiej, pani Inga Mirga, która zachęcała do bycia jednością, do nieużywania przemocy, do bycia po prostu dobrym człowiekiem.