Dzień liczby Pi

W naszej szkole świętowaliśmy także dzień królowej nauk, czyli matematyki. 14 marca przypada bowiem Światowy Dzień Liczby Pi. Liczba pi jest stałą matematyczną wyrażającą stosunek obwodu koła do długości jego średnicy. Fascynuje ludzkość już od czasów starożytności, a jako pierwszy jej właściwości i znaczenie w matematyce badał w III w. p.n.e. Archimedes, dlatego też bywa nazywana stałą Archimedesa. JEDYNKOWICZE udowodnili dziś, że są także znakomitym matematykami. Na apelu, najlepszym znawcom tej dziedziny nauki, wręczono dyplomy i nagrody. Dzieci wzięły udział w konkursie matematycznym przygotowanym specjalnie z okazji tego święta. A na języku polskim analizowały i interpretowały wiersz o liczbie Pi. To się nazywa wszechstronny rozwój!!!
Rozwiązanie szkolnego konkursu matematycznego 2024
Mają Bator -1 miejsce