WYCIECZKA DO ZOO Z OZOBOTAMI

W ramach zajęć kreatywnych, Ozoboty zabrały uczniów z klasy 1A w niesamowitą podróż – na wycieczkę do zoo. Pierwszoklasiści podczas zajęć tworzyli w grupach mapę ogrodu zoologicznego. Za pomocą kolorowych linii i kodów, rysowanych na kartce papieru, projektowali trasy zwiedzania, programowali zadania, które wykonywał robot. Wystarczyło użyć kolorów i wyobraźni, by nadać kierunek oraz szybkość jazdy małego bohatera. Okazało się, że Ozoboty są proste w obsłudze i mogą robić wiele rzeczy. Z zadaniem uczniowie poradzili sobie bardzo dobrze, stworzyli ciekawe projekty. Była to również dobra okazja do utrwalenia angielskich nazw zwierząt egzotycznych.
Zajęcia zainteresowały uczniów kodowaniem, dostarczyły wiele radości i niezapomnianej rozrywki. Pokazały, że programowanie może być zabawne i daje ogromną satysfakcję, służy realizacji ludzkich potrzeb. To dobra inwestycja w przyszłość.

Ozoboty to miniaturowe i sympatyczne roboty, które w przystępny sposób wprowadzają uczniów w świat programowania oraz robotyki. Uczą poprzez zabawę oraz praktyczne doświadczenie. Dają wiele korzyści – nie tylko edukacyjnych. Programowanie między innymi: uczy logicznego i analitycznego myślenia, kreatywności, umiejętności rozwiazywania problemów oraz pracy w zespołach, pozwala odkrywać i rozwijać uzdolnienia dzieci. W wielu dziedzinach życia rośnie zapotrzebowanie na umiejętności programistyczne. Dzięki nauce programowania bardziej świadomie, pewniej i bezpieczniej korzystamy z nowych technologii i usług, lepiej rozumiemy współczesny świat i zachodzące w nim zmiany.