Primus Inter pares (łac. pierwszy spośród równych sobie)

Pod takim hasłem było  obchodzone w naszej szkole Święto Edukacji Narodowej. Uczniowie klasy IV b deklamowali wiersze ułożone przez ich wychowawczynię, panią Grażynę Majcher. Wszyscy nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi  oraz zaproszeni pracownicy emeryci zostali personalnie uhonorowani specjalnym,  wyjątkowym czterowierszem.

„ Każdy chłopiec i każda dziewczynka

wiedzą, że w mieście najlepsza „Jedynka”

– skandowane było przez całą społeczność szkolną po każdej transzy dedykacji osobistych – wszyscy się świetnie bawili.

Czwartoklasiści obdarowali każdego obecnego i emerytowanego pracownika szkoły wspaniałym upominkiem w postaci przepięknych ramek z osobistą dedykacją na tle zdjęcia budynku szkolnego, wykonanych przez uczniów klasy IV b przy pomocy ich rodziców. Zaiste, prezenty były wyjątkowe!         Wykonawcy rozbawili serdecznie publiczność prezentacją, osobiście dokonanej i czytanej  przez panią Grażynę Majcher,  parafrazy wiersza Juliana Tuwima Lokomotywa”.

Wszyscy świetnie się bawili w rytm piosenki „Tak się bawi nasza klasa”, do której choreografię ułożyła pani Ewa Brzezińska, a czwartoklasiści niebagatelnie  zatańczyli. Dodatkową atrakcją był występ naszej absolwentki Karoliny Mirgi, która dwukrotnie porwała obecnych do aplauzu swoim tańcem do melodyjnej muzyki romskiej.

Świetności uroczystemu  apelowi dodała oficjalna oprawa z obecnością ceremoniału Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Kędzierzynie-Koźlu. Niech te humorystyczne życzenia, skierowane do wszystkich pracowników szkoły przez Samorząd Uczniowski, dodadzą uśmiechu i dystansu do samego siebie,  a także  wspaniałości i szczęśliwości w życiu osobistym na cały rok:

Rzeczywistości piękniejszej od najpiękniejszych marzeń,

Szarej codzienności we wszystkich barwach tęczy,

Podkowy szczęścia znalezionej na Mlecznej Drodze,

Kominiarza spotkanego na ulicy.

I żeby nawet czarny kot przebiegający drogę przynosił Wam szczęście!

ZAPRASZAMY DO GALERII