„Pomóżmy dzieciom w Syrii przetrwać zimę”.

15 lutego w naszej szkole odbył się uroczysty event charytatywny mający na celu zbiórkę datków na rzecz dzieci – ofiar wojny w Syrii. Projekt był realizowany w ramach naszej współpracy z UNICEF Polska. Efektem wielomiesięcznej pracy było zebranie kwoty 1271 zł na ciepłą odzież, koce i leki dla poszkodowanych przez wojnę dzieci.

W ramach projektu w każdej klasie zostały przeprowadzone zajęcia na temat sytuacji w Syrii. Uczniowie wykonywali plakaty pod hasłem „Chcemy pokoju na świecie” a chętni uczniowie klas 7 przygotowali spektakl pt. „Nadzieja”. Swoimi tańcami występ uświetnili też uczniowie klasy 3c.

Rodzice, nauczyciele i przyjaciele szkoły zaangażowali się w szycie bałwanków charytatywnych, których powstało aż 60. Były to urocze symbole dobroczynności okazanej przez społeczność naszej szkoły i zaproszonych gości.

Podczas eventu nie zabrakło też poczęstunku przygotowanego przez nauczycieli i rodziców.

Atmosfera tego wydarzenia była bardzo pozytywna i wzruszająca.