DZIEŃ ŚW. PATRYKA

Dnia 16 marca w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Świętego Patryka. Cała szkoła była zaangażowana. Uczniowie ubrani byli na zielono,  który  jest kolorem Irlandii.  Wykonywali zadania mające na celu przybliżenie tradycji i zwyczajów tego święta. Dzieci zrobiły sobie opaski z koniczynkami, Shamrock Mana, kolorowały i robiły  Leprechauna – duszka oraz  flagę Irlandii. Uczniowie starszych klas zapoznali się z życiorysem Świętego Patryka, po czym rozwiązywali  krzyżówki oraz  quiz. Dzieci korzystały z internetu  do wyszukania potrzebnych informacji.  Wiadomości te przydały się im również do opisania mapy Wielkiej Brytanii. Wszyscy mogli posłuchać Irlandzkiej muzyki.

Mamy nadzieję, że w przyszłym roku będziemy znów obchodzić ten dzień i też dobrze się przy nim bawić.

Bernadeta Golly