Miasto Przyjazne Dzieciom

Szkolny Klub UNICEF z PSP nr 1 w ramach realizacji zadania Miasto Przyjazne Dzieciom              z III modułu wykonał następujące działania:

1. Przeanalizował, czy są Miasta Przyjazne Dzieciom, gdzie się znajdują.
  2. Wykonał plakat oraz gazetkę promującą Prawa Dziecka w kontekście życia w mieście oraz informującą, jakie cechy mają „miasta przyjazne dzieciom”.
  3. Zorganizował wycieczkę do Urzędu Miasta, gdzie odbyło się spotkanie z Prezydent Miasta Panią Sabiną Nowosielską. Pani Prezydent przedstawiła działania, jakie podejmuje samorząd na rzecz najmłodszych obywateli, zachęcała uczniów do korzystania z bogatej oferty edukacyjno-kulturalno-rekreacyjnej w naszym mieście. Uczniowie zadawali też pytania na tematy je interesujące. Otrzymali w prezencie plany naszego miasta oraz inne drobne gadżety promujące gminę.
  4. Po wizycie u Pani Prezydent uczniowie udali się do Miejskiej Biblioteki Publicznej, aby zapoznać się z nowym produktem dla dzieci: Portem Kultury, czyli pracownią multimedialną, gdzie mogą się bawić, uczyć i rozwijać zainteresowania informatyczne i nie tylko wszyscy mali mieszkańcy Kędzierzyna-Koźla.

Opiekun Szkolnego Koła UNICEF Anna Jaksiewicz