Pasowanie uczniów klas pierwszych

3 września 2018 r. w PSP nr 1 od samego rana panowała świąteczna atmosfera. Uczniowie klas I–ch ubrani w świąteczny strój galowy i granatowe birety pierwszy raz przybyli do naszej szkoły. Dla pierwszaków ten dzień był wyjątkowo uroczysty. Wszyscy w napięciu czekali na ten wyjątkowy dzień. Wreszcie nadszedł moment rozpoczęcia. Pani Dyrektor szkoły Katarzyna Król powitała gorąco zgromadzonych rodziców, nauczycieli, uczniów, a w szczególności pierwszoklasistów. Następnie dzieci musiały zmierzyć się  z testem prowadzonym przez Przewodniczącą SU. Dzieci wykazały się wyjątkową błyskotliwością i bez trudu wykonały wszystkie zadania. W niezwykle podniosłej atmosferze przed pocztem sztandarowym pierwszacy ślubowali być pilnymi uczniami i swoją postawą godnie reprezentować swoją szkołę. Następnie wychowawcy Pani Danuta Kwinta i Ewa Brzezińska – Zdyb wręczyli uczniom dyplomy, a Pani Dyrektor pasowała ich na uczniów.  Po zakończonej uroczystości wykonano pamiątkowe zdjęcia.