TYDZIEŃ EKOLOGICZNY W JEDYNCE

Dziś 17 września 2018 r rozpoczął się Tydzień Ekologiczny w naszym mieście. Z tej właśnie okazji uczniowie klasy 5a udali się z wychowawczynią do kędzierzyńskiego schroniska dla zwierząt. Jedynkowicze mięli okazję przyjrzeć się z bliska pracy w schronisku i poznać realia życia naszych czworonożnych przyjaciół. Dzieci nie przyszły w odwiedziny z pustymi rękoma – przyniosły suchą i mokrą karmę dla kotów i psów. Po wizycie w schronisku był czas na spacer i zabawę w alei przepięknych starych dębów. Przygotowując tę wyprawę kierowaliśmy się potrzebą włączenia uczniów do działań na rzecz ochrony środowiska, zachęcania ich do pogłębiania wiedzy na temat problemów ekologicznych oraz uwrażliwienia na krzywdę zwierząt.
7a wzięła sobie do serca hasła Tygodnia Ekologicznego i z zapałem zabrała się do pracy. Bardzo szybko śmieciami  zapełnili zabrane ze sobą worki i kontener. Uczniowie posprzątali dziś kawałek kędzierzyńskiego świata.