100 rocznica ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

W miniony piątek świętowaliśmy 100 rocznicę niepodległości naszej Ojczyzny. Był to też ostatni dzień Tygodnia Patriotycznego, który obchodziliśmy pod hasłem stroju galowego i biało-czerwonego kotyliona. Jedynkowicze, jak zwykle, stanęli na wysokości zadania. Wszyscy włożyli eleganckie ubrania i z dumą prezentowali kotyliony w barwach narodowych. Klasa 5b, pod czujny okiem wychowawczyni pani Joanny Ligenzy, przygotowała okolicznościową akademię. Równo o godzinie 11.11 cała społeczność szkolna odśpiewała cztery zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego”, włączając się w ten sposób w ogólnopolską akcję wspólnego śpiewania hymnu państwowego. Po występach piątoklasistów nastąpiło podsumowanie DYKTANDA NIEPODLEGŁOŚCIOWEGO, które uczniowie starszej grupy wiekowej pisali w środę. Dzieci, które najlepiej opanowały ortografię języka polskiego zostały nagrodzone dyplomami i drobnymi upominkami.