Wycieczka klas IV

W dniu 30 maja 2019 klasy 4a i 4b pojechały na wycieczkę do Sopotni Wielkiej i Ustronia Śl. W Sopotni, podzieleni zostaliśmy na dwie grupy, gdy jedna oglądała makietę Sopotni sporządzoną w ramach programu „Ciemne Niebo Polska” oraz podziwiała meteoryty warte astronomiczne pieniądze, druga zmagała się z zadaniami misji w stacji kosmicznej wykonanej w skali 1:1. Imitacja wnętrza modułu Destiny Laboratory NASA  pozwoliła pokazać życie na orbicie i prawa fizyki zachodzące w stanie nieważkości. Wykonywane zadania dostarczyły kosmicznych emocji. Później udaliśmy się do Leśnego Parku Niespodzianek w Ustroniu. Cały czas towarzyszył nam deszcz, ale nie przeszkodził nam w podziwianiu z bliska żyjących tam zwierząt. Z zachwytem podziwialiśmy pokaz szkolenia sokołów.  Największe wrażenie zrobiły drapieżne ptaki przelatujące tak nisko nad naszymi głowami, że czuliśmy powiew wiatru, jaki zrobiły swoimi skrzydłami. Pełni wrażeń wróciliśmy do słonecznego Kędzierzyna.