Europejski Dzień Języków Obcych

Dnia 26 września obchodzony jest Europejski Dzień Języków Obcych. W naszej szkole w tym dniu było bardzo kolorowo i wyśmienicie. Klasy od drugiej do ósmej prezentowały na korytarzu wcześniej wylosowany kraj Unii Europejskiej. Można było poczytać informacje na plakatach m.in na temat znanych budowli czy postaci lub ogólnych informacji o danym kraju. Młodsze dzieci mogły otrzymać małe flagi lub pokolorować flagę kraju europejskiego. Stanowiska obsługiwały urocze Hiszpanki, Francuski czy Włoscy kucharze. Uczniowie byli witani pozdrowieniami po Portugalsku, Duńsku czy Norwesku. Dzieci mogły spróbować popularnych dla danego państwa przysmaku m.in. pizzy, tortilli, makaronu, soczystych owoców, sera, oliwek, tiramisu, muffinek, ciasteczek francuskich oraz wiele innych narodowych smakołyków. A na stanowisku Wielkiej Brytanii poczuć się jak na tzw. Tea Time i zjeść ciasteczko oraz napić się przepysznej, angielskiej herbaty. Wszyscy byli bardzo zadowoleni, zwłaszcza klasy pierwsze, które przy okazji poznawali nowych kolegów z klas starszych. Za rok znów będziemy świętować ten dzień, może trochę inaczej. Zachęcamy do poznawania bliżej krajów i języków europejskich!

Bernadeta Golly