I międzyszkolny konkurs z języka angielskiego „SPELLING BEE”

Dnia 20 listopada 2019 roku w Publicznej Szkole Podstawowej nr odbył się konkurs języka angielskiego dla klas 6 „Spelling Bee”. W konkursie wzięli uczniowie z PSP nr 1, PSP nr 9, PSP nr 19, PSP nr 12, PSP nr 15, PSP nr 16. Jego celem jest doskonalenie ortografii języka angielskiego oraz poznawanie nowego słownictwa. By wygrać ten konkurs, wzorowany na amerykańskim „The Scripps National Sperling Bee”, uczniowie musieli wykazać się bezbłędną znajomością alfabetu oraz podać znaczenie literowanego słowa. Tym razem „Mistrzem Spelling Bee 2019” okazał się Maciej Panasiewicz Publicznej Szkoły Podstawowej nr 19, drugie miejsce zajął Artur Janus z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 16, trzecie miejsce zajął Stanisław Koszorek z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1. Laureaci otrzymali bony książkowe a każdy uczestnik dyplom oraz drobny upominek. Organizatorami konkursu były Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 oraz Publiczna Szkoła Podstawowa nr 9.

Pierwszym zwycięzcą oficjalnego Spelling Bee, zorganizowanego w 1925 roku w Waszyngtonie był Frank Neuhauser, mający wówczas 11 lat. Obecnie konkursy krajowe odbywają się w wielu krajach. O jego popularności może świadczyć fakt, że tylko w USA na różnych etapach konkursu w zeszłym roku brało udział 35,6 mln uczniów w wieku do 14 lat.

B.Golly-PSP nr 1

A.Mitura-PSP nr 9