JASEŁKA

Aby  podkreślić wyjątkowy charakter zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia – 20 grudnia 2019 r. odbyły się w naszej szkole Jasełka przygotowane przez wychowawców klas pierwszych  p. Annę Terlecką i p. Elżbietę Górkę. Pierwszoklasiści z ogromnym zaangażowaniem wcielili się  w swoje role, przypominając w ten sposób wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem narodziło się Boże Dzieciątko. Świetności inscenizacji dodała piękna scenografia oraz przygotowane  przez rodziców stroje. Śpiewane pastorałki i kolędy napełniły  wszystkich świąteczną radością i sprawiły, że poczuliśmy atmosferę świąt. Do wspólnego kolędowania włączyła się zgromadzona publiczność; nauczyciele, uczniowie, rodzice, babcie i dziadkowie. Po zakończonym przedstawieniu głos zabrała Pani Dyrektor Katarzyna Król, która złożyła wszystkim świąteczne życzenia. Trwając w świątecznej atmosferze uczniowie spotkali się na „klasowych wigiliach”.

Elżbieta Górka