„MEIN EIGENES PLÄTZENHAUS” – MÓJ WŁASNY DOMEK Z PIERNIKA

„MEIN EIGENES PLÄTZENHAUS” – MÓJ WŁASNY DOMEK Z PIERNIKA
Któż z nas nie bawił się klockami, nie budował wieży, domku dla lalek i innych budowli, pistoletów, karabinów, fortec… Ale nie każdy z nas miał już możliwość zrobienia własnego domku z piernika.
W minioną sobotę, 7 grudnia, w naszej szkole odbyły się zajęcia dodatkowe dla uczniów klas I i kl. Va uczących się języka niemieckiego. W atmosferze już przedświątecznej, którą tworzyło wspólne śpiewanie kolęd, odsłuchiwanie kolęd niemieckojęzycznych (WEIHNACHTSLIEDER), jak również nauka gry na cymbałkach poznanych na lekcjach kolęd i pastorałek, największą i niezapomnianą frajdą dla uczniów było lepienie własnego domku z piernika (PLÄTZENHAUS). Nie łatwo jest zrobić lepiący lukier (ZUCKERGUSS), a tego się nauczyliśmy. Nie łatwo jest pohamować emocje, gdy wszystko zaczyna się rozpadać, a tego właśnie się uczyliśmy.
Wzajemna pomoc koleżeńska, uczenia się od siebie nawzajem, opracowywanie strategii, co i w jakiej kolejności, umiejętność dzielenia się dodatkami do przyozdabiania ulepionych domków, cierpliwość, to tylko niektóre z wartości jakimi mogli wykazać się nasi uczniowie podczas tych zajęć. A to dopiero początek przygody z językiem niemieckim „Smacznie, przyjemnie i kreatywnie”.

red. Katarzyna Król