Wycieczka do Katowic na IV Śląskim Festiwal Nauki

Dnia 27 stycznia uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w IV Śląskim Festiwalu Nauki w Katowicach. Brali udział w wykładach pt. „Narzędzia i techniki wykorzystywane przy tworzeniu animacji 3D oraz ich wpływ na doświadczenie inmersji” oraz „Przejmij kontrolę nad swoim umysłem „. Dodatkowo mogli brać udział w doświadczeniach, eksperymentach oraz warsztatach. Na sali głównej odbywały się pokazy i wystawy interaktywne. Można było posłuchać wykładów oraz spotkać osobiście dziennikarzy telewizyjnych Pana Wiktora Niedzickiego oraz Pana Tomasza Rożka. Zobaczyliśmy samochody napędzane prądem, drukarki 3D, sztuczne serce człowieka, dotknęliśmy prawdziwego oka świni. Każdy uczestnik znalazł coś ciekawego dla siebie.

Bernadeta Golly