ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2019/2020

Drodzy uczniowie, rodzice i nauczyciele Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Kędzierzynie-Koźlu!

Rok szkolny 2019/2020 dobiegł końca. To był wyjątkowo trudny czas dla nas Wszystkich.

Ten czas nauki zdalnej dla naszych uczniów został uratowany przez współdziałanie i ogromne zaangażowanie się zarówno nauczycieli, jak i rodziców.

Uczniowie, z jednej strony zyskali trochę wolności od regularności. Nawet poranne wstawanie opóźniło się u wielu uczniów, ale z drugiej strony przekonaliśmy się wszyscy jak ważna jest samodyscyplina. Bo jeśli nawet nie starczyło komuś czasu na lekcje online, to popołudniami trzeba było zerknąć w zadania, czasem niesystematyczność przerastała możliwości, materiał się nawarstwiał, frustracja wzmagała, złość i rozgoryczenie brały górę. Trzeba było opracować sobie jakiś system ratunkowy przed druzgocącymi myślami. I większość poradziła sobie z tym doskonale.

Rodzice wrócili znowu do szkoły… zostali uczniami i nauczycielami w jednym, zgłębiali na nowo tajniki przeróżnych przedmiotów, rozgoryczeni, zdesperowani szukali wyjścia z sytuacji. Jak tu sobie poradzić mając kilkoro dzieci? A do tego ograniczenia sprzętowe i czasowe, bo pracować też trzeba. Zauważalna była sieć współpracy również między rodzicami. Brawo! Wspierać się trzeba!

Nauczyciele ratowali system pracując zdalnie na swoim, o niebo lepszym sprzęcie niż oferuje szkoła, dając możliwość naszym uczniom lekcji online i konsultacji na odległość, szkoląc się w błyskawicznym tempie z obsługi nowych platform i aplikacji, pomagając nie tylko uczniom, ale i rodzicom zaprzyjaźnić się z nowymi narzędziami pracy. Wymienialiśmy się między sobą rozwiązaniami nauczania zdalnego, podpowiadając sobie i wspierając się.

I ta niepewność, czy od września znów to samo?

Życzę nam wszystkim, żeby sprawdziły się słowa naszego Ministra Edukacji Narodowej, który dziś dał nam nadzieję na wrześniowy powrót do szkoły. I jednocześnie powiem krótko: Dziękuję za współpracę i wyrozumiałość, uczyliśmy się od siebie wzajemnie! Wyciągnęliśmy wnioski na przyszłość. Jestem dumna z tego, że wspólnie stawiliśmy czoła przeciwnościom i daliśmy radę! Dziękuję!

WAKACJE 2020 uważam za rozpoczęte 🙂

Katarzyna Król – dyrektor szkoły