Światowy Dzień Pluszowego Misia

Jak co roku 25 listopada wszystkie misie na całym świecie obchodzą swoje święto. To nie jest przypadkowa data, bo właśnie tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki. Samo święto nie ma jednak długiej tradycji, obchodzimy je dopiero od 2002 roku, kiedy to pluszowy miś obchodził swoje setne urodziny.                                                                                                             

 Święto jest bardzo sympatyczne i coraz powszechniej obchodzone na całym świecie. My również uczciliśmy je w naszej szkole.  Tego dnia dzieci  z klas I – III mogły pokazać kolegom swojego ukochanego pluszaka. Mimo, że obecnie z powodu epidemii nie uczęszczamy do szkoły tylko uczymy się zdalnie chcieliśmy uczcić to sympatyczne święto. Głównym celem popularyzacji w naszej szkole tego święta była chęć ucieczki od agresji i przypomnienie najważniejszych wartości jakimi są dzieciństwo, przyjaciel, miłość, ciepło. Z tymi słowy łączy się właśnie Pluszowy Miś. Przyjaciel z dzieciństwa, zawsze wierny i oddany. To jemu powierzamy swoje sekrety i to on ma nas uchronić od zła i niebezpieczeństw. Pluszowy miś  jest symbolem dobra, miłości, ciepła, łagodności i opiekuńczości, czyli tego, czego jako ludzie bardzo pragniemy. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija.                                                 

Wszystkie dzieci chętnie prezentowały swoje pluszaki. Maskotki były różne od bardzo malutkich do bardzo, bardzo dużych. Na pamiątkę tego święta wszyscy zrobiliśmy zdjęcia swoim przyjaciołom.

Ewa Brzezińska-Zdyb