SPOTKANIE Z ŻOŁNIERZAMI

Szkoła to miejsce, gdzie nie ma czasu na nudę. Wspierają zainteresowania naszych drugoklasistów, rozbudzając zainteresowanie pozostałych uczniów, zaprosiliśmy do nas żołnierza RP. Por. Adam Kozioł jest przedstawicielem @WKU_Kędzierzyn-Koźle i przeprowadził spotkanie z naszymi uczniami w ramach projektu edukacyjnego realizowanego podczas zajęć z języka mniejszości narodowej – języka niemieckiego ” Polnische und deutsche Soldaten – polscy i niemieccy żołnierze”. Uczniowie mieli okazję nie tylko porozmawiać o zawodzie żołnierza, ale również posłuchać wspomnień i pooglądać zdjęcia z misji pokojowych, w których biorą udział nasi żołnierze. A najprzyjemniejsza część lekcji to oczywiści przebieranki, przymierzanki stroju wojskowego. A ile było przyjemności, widać na załączonych kolażach i filmiku.

K. Król