„Jedynka” najlepsza nie tylko w nauce ale również w jeździe na rowerze!🏆

Jak co roku w czerwcu, dzięki aplikacji „Aktywne Miasta”, chętne miasta z całej Polski przystąpiły do rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. Tym razem w rywalizacji nie zabrakło Kędzierzyna-Koźla, tym samym Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 przyłączyła się do kręcenia kilometrów dla miasta.
W akcję zaangażowali się pracownicy szkoły z dyrekcją na czele, uczniowie i ich rodziny oraz „przyjaciele Jedynki”. Wiele osób „kręciło” kilometry pozostając anonimowymi, ale pod szyldem Jedynki. Piękną sprawą jest to, że czerwcowa jazda na rowerze była nie tylko sposobem na aktywne spędzenie wolnego czasu, ale również na spędzenie tego czasu wspólnie z rodzinami i przyjaciółmi, razem, aby osiągnąć jeden cel – przejechać jak najwięcej kilometrów dla dobra szkoły i miasta.

Cieszy nas fakt, że Jedynka okazała się w ostatnim czasie nie tylko bezkonkurencyjna w wynikach z Egzaminu Ósmoklasisty, ale również w takim aktywnym przedsięwzięciu jak udział w tej akcji rowerowej.

1 września 2021 r., witając nowy rok szkolny 2021/2022, z rąk Prezydent Miasta Pani Sabiny Nowosielskiej otrzymaliśmy nagrodę pieniężną za zwycięstwo w rywalizacji międzyszkolnej na poziomie szkół podstawowych naszego miasta. Nagroda pieniężna zostanie przeznaczona na zakup dodatkowych stojaków rowerowych, zachęcając tym samym do jak najczęstszej jazdy rowerem. Dla nas najpiękniejszy, najbardziej znaczący jest fakt, że tak wiele osób przyłączyło się do akcji dla dobra szkoły, za to, że potrafiliśmy się zjednoczyć i osiągnąć nieoczekiwany rezultat. Celem było wykręcenie jak największej ilości kilometrów dla miasta, i wykręciliśmy tyle kilometrów, że znaleźliśmy się na pierwszym miejscu wśród szkół podstawowych. Ta akcja pokazała nam, że potrafimy działać wspólnie dla dobra ogółu.
Dlatego też podziękowaliśmy dziś również nagrodami osobom, które przejechały najwięcej kilometrów dla Jedynki:

W kategorii „UCZEN” nagrody otrzymali:

I miejsce – Remigiusz Migocz kl.Va

II miejsce – Michał Czachor kl.VIII b

III miejsce – Anna Kubicka kl.VIIIa

W kategorii „PRACOWIK SZKOŁY”:

nagroda specjalna – Joanna Gnyla

W kategorii „PRYJACIEL SZKOŁY”:

I miejsce – Joachim Kubicki

II miejsce – Jarosław Chudzik

III miejsce – Zuzanna Kubicka

Nagroda specjalna dla teamu: Estera Szablicka z kl.IIIa i Eugeniusz Szablicki

Nagrody ufundowały pizzerie Sorrentino, Lazzaro i Da Stella oraz Biuro Informacji i Promocji miasta Kędzierzyn-Koźle, za co składamy tą drogą podziękowanie.

Dziękujemy raz jeszcze każdemu uczestnikowi akcji! Wszyscy jesteśmy przyjaciółmi JEDYNKI!