III MIĘDZYSZKOLNY KONKURS JĘZYKA ANGIESLKSIEGO „SPELLING BEE” dla klas VI

Dnia 26 listopada 2021 roku w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 odbył się konkurs języka angielskiego dla klas 6 „Spelling Bee”, którego organizatorami są „Dziewiątka” oraz „Jedynka”. W konkursie wzięli uczniowie z PSP nr 9,PSP nr 19, PSP nr 15, PSP nr 5. Jego celem jest doskonalenie ortografii języka angielskiego oraz poznawanie nowego słownictwa. By wygrać ten konkurs, wzorowany na amerykańskim „The Scripps National Spelling Bee”, uczniowie musieli wykazać się bezbłędną znajomością alfabetu. Tym razem „Mistrzem Spelling Bee 2021” okazała się Zuzanna Baran z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 15. Laureaci otrzymali bony książkowe a każdy uczestnik dyplom oraz drobny upominek.
Pierwszym zwycięzcą oficjalnego Spelling Bee, zorganizowanego w 1925 roku w Waszyngtonie był Frank Neuhauser, mający wówczas 11 lat. Konkurs odbywa się w wielu krajach. O popularności konkursu może świadczyć fakt, że tylko w USA na różnych etapach konkursu w zeszłym roku brało udział 35,6 mln uczniów w wieku do 14 lat.

Bernadeta Pękała-PSP 1
Anna Mitura-PSP 9