„Kolorowy zawrót głowy”

Wiosenne smaki, zdrowe przekąski i słodkie dodatki „królowały” podczas zajęć świetlicowych w kędzierzyńsko – kozielskiej Publicznej Szkole Podstawowej nr 1.

Kilkunastu uczniów z klas od 1 – 3 uczestniczyło w warsztatach cukierniczych przygotowanych z okazji – niedawno obchodzonego – Dnia Dziecka. Po krótkiej pogadance dotyczącej zasad pracy w kuchni ( higiena, bezpieczeństwo, algorytm czynności ) dzieci przystąpiły do twórczego działania. Wytyczony cel – to przygotowanie i ozdobienie kisielowego deseru według własnego projektu. Wszystko pod nadzorem Nauczycieli-Wychowawców – Anny Penkali i Małgorzaty Zielińskiej. Panie służyły też radą i pomocą w niektórych czynnościach. Porcje kisielu w ulubionych smakach Świetliczaki dekorowały różnorodnymi ozdobami. Na stolach pojawiły się owoce, ozdoby cukiernicze, śmietana, krakersy i pistacje.
Gotowe desery 'trafiły” do wspólnej galerii fotek. Po uporządkowaniu jadalni rozpoczęła się degustacja własnych wyrobów. Pychota !
W warsztatach zorganizowanych 3 czerwca b. r. wykorzystano akcesoria kuchenne, które Szkoła pozyskała w ramach projektu „Laboratorium Przyszłości”.

Anna Penkala – Nauczyciel w Świetlicy PSP 1