Europejski Dzień Języków w Jedynce

Europejski Dzień Języków w Jedynce🇷🇺🇺🇸🇲🇫

European Day of Languages🇩🇪🇪🇦🇧🇷
26 września obchodziliśmy to święto w naszej szkole. Klasy młodsze poznały nazwy angielskie, flagi oraz mówiły „dziękuję” w wielu wybranych językach. Te niecodzienne zajęcia sprawiły dzieciom wiele radości.
Klasy starsze obejrzały prezentację, w której:
-poznały język Silbo, jest to język gwizdów używany przez mieszkańców wyspy Gomera (Wyspy Kanaryjskie)
-poznały dziewczynę z Węgier, która mówi Esperanto i która jest dwujęzyczna
-mogły także posłuchać języka baskijskiego
-dowiedziały się wielu ciekawostek o językach oraz rozwiązały specjalny quiz językowy na Kahoot.
Dodatkowo Jedynkowicze wylosowali kraj i musieli, wykorzystując telefony komórkowe, pokolorować stroje ludowe, podpisać słynne budowle oraz flagi wylosowanego państwa. Na koniec zaprezentowali efekty swojej pracy reszcie klasy.
Uczniowie zaangażowali się również bardzo ochoczo w naukę podstawowych zwrotów w języku migowym👍