Mięciutka wycieczka

Tak z całą pewnością można powiedzieć o dzisiejszej wyprawie klasy 1a i 2a do Alpakarni Poczesna. Dzieci miały możliwość z bliska przyjrzeć się tym przemiłym stworzeniom. To wspaniałe zwierzęta całkowicie pozbawione agresji, ich wełna jest w całości hipoalergiczna, dzięki czemu nadaje się do pracy z dziećmi. Kontakt z alpakami wpływa pozytywnie na rozwój dzieci w sferze ruchowej i poznawczej, emocjonalnej i społecznej. Uczestnicy zajęć uczą się odpowiedzialności i szacunku do zwierząt. Kształtują w sobie empatię, wyzbywają się agresji, a także uczucia niepokoju i lęku. Jedynkowicze wzięli także udział w warsztatach lepienia z gliny. Każde dziecko wyrzeźbiło sobie własną alpakę. Oprócz mięciutkich alpak dzieci karmiły także zebry, wielbłądy, kózki, osiołki, lemury oraz wiele innych zwierząt.