WOLONTARIAT W NASZEJ SZKOLE

Dnia 14 listopada 2019 r. w naszej szkole zostało zainagurowane i oficjalnie rozpoczęło działalność Szkolne Koło Wolontariatu, którego mottem są słowa Jana Pawła II: „Ważny jest rodzaj pomocy, którą się oferuje, ale jeszcze ważniejsze od tego jest serce, z jakim tej pomocy się udziela.” Chęć bezinteresownej pracy na rzecz innych zadeklarowało aż 28 uczniów z klas 6-8.

Członkami Szkolnego Koła Wolontariatu mianowani zostali:
kl. 6a
10. Michał Kosmal
11. Marcel Litwin
12. Igor Czubek

Podczas apelu wolontariusze zapoznali się z ideą wolontariatu a także celami i formami działalności szkolnego koła. Każdy z członków otrzymał „Dziennik Wolontariusza Jedynki”, w którym będzie mógł dokumentować swoją pracę.
Jesteśmy dumni, że tak wielu naszych uczniów czuje potrzebę pomagania. Życzymy wszystkim wytrwałości w osobistej pracy nad własnym rozwojem, zaangażowania na rzecz potrzebujących pomocy oraz konsekwentnego przestrzegania zasad wolontariusza: prawdy, przyjaźni, uczciwości i życzliwości.
                                                Opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu Anna Jaksiewicz