ŚLUBOWANIE KLASY PIERWSZEJ

Rozpoczęcie nauki w szkole jest wielkim przeżyciem, nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców. Dzieci poznają nowe środowisko jakim jest szkoła. Przed nimi wielka przygoda, rozbudzającą ciekawość świata, rozwijająca kluczowe kompetencje potrzebne w życiu. Czekają nowe codzienne wyzwania. Rozpoczęcie roku szkolnego to także bardzo ważne wydarzenie w życiu naszej szkoły. Tradycyjnie tego dnia uroczyście przyjmujemy pierwszoklasistów do społeczności szkolnej.

01 września 2020 roku podczas uroczystego ślubowania, 26 przejętych pierwszaków, pełnych pozytywnej energii, zostało oficjalnie włączonych do grona uczniów naszej szkoły. Główna część ceremonii obejmowała przysięgę na sztandar oraz pasowanie na ucznia Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Kędzierzynie-Koźlu. Dzieci wspaniale prezentowały się w czapkach pierwszoklasisty, otrzymały także pamiątkowe dyplomy.

ŚLUBUJĘ:

• Wypełniać sumiennie obowiązki ucznia.
  • Uczyć się pilnie, być dobrym kolegą i koleżanką.
  • Dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły oraz domu rodzinnego.
  • Przynosić dumę rodzicom i nauczycielom.
  • Swoim zachowaniem i nauką sprawiać innym radość.

Wychowawczyni  Irena Markwica