Z PAMIĘTNIKA SZKOLNEGO KLUBU MŁODEGO WŁÓCZYKIJA

W sobotę, 16.10 2021r., odbyła się inauguracyjna wycieczka pierwszych członków SZKOLNEGO KLUBU MŁODEGO WŁÓCZYKIJA. Latem wyjeżdża się najczęściej nad morze, a po górach można chodzić przez cały rok. Dlatego też jesienna wyprawę rozpoczęliśmy od wypadu w góry… choć jeśli ktoś pomyślał o wędrówce wysokogórskiej, to zobaczyła, że do tego musimy się dobrze przygotować . Ale dowiedzieliśmy się, że góry w Polsce dzieli się na Karpaty i Sudety, które to należą do gór średnich, ze względu na swoją wysokość. Nasza wycieczka obrała kierunek – SUDETY. Góry te dzielą się na różne pasma górskie. Jednym z nich są GÓRY ZŁOTE, a ciekawym krajoznawczo miejscem jest ZŁOTY STOK, gdzie zwiedziliśmy Kopalnię Złota. Następnie w KLETNIE  zwiedziliśmy JASKINIĘ NIEDŹWIEDZIA. Niedźwiedzia nie zobaczyliśmy, ale za to latający nietoperz tuż nad naszymi głowami przysporzył nam  mnóstwo atrakcji.
Od początku wycieczki do samego końca z naszych ust rozbrzmiewała ponadczasowa „Krajka”, która została jednogłośnie okrzyknięta piosenką naszego klubu.
Dzięki dobrym nastrojom (kondycji dziś nie oceniamy J) i dzięki pięknej pogodzie udał się nam również spacer żółtym szlakiem po MASYWIE ŚNIEŻNIKA – wprawdzie spacer przebiegał tylko u podnóża tego najwyższego z pasm górskich Sudetów Wschodnich, ale zachęcił nas do kolejnej wyprawy w góry, tym razem nieco wyżej…

K. Król