DZIEŃ ŚW. MARCINA

Tradycja obchodów 11 listopada wiąże się nie tylko ze świętem Odzyskania Niepodległości, ale również z Dniem św. Marcina. Zgodnie z tradycją w tym dniu piecze się rogale świętomarcińskie. Powstaniu rogala towarzyszy legenda: „Dawno, dawno temu jeden z poznańskich piekarzy ujrzał on we śnie św. Marcina jadącego na koniu. Podniósł zgubioną przez jego konia podkowę i postanowił, że będzie piekł ciasto w takim kształcie.”

Samorząd Uczniowski PSP 1 we współpracy z Radą Rodziców postanowił przenieść tradycję jedzenia rogali do naszej szkoły. W dniu 10 listopada, wtedy gdy uczciliśmy Święto Niepodległości można było zakupić upieczone przez rodziców pyszne rogaliki. Już od rana ustawiła się kolejka złożona z uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły, by kupić słodkie przysmaki. DZIĘKUJEMY rodzicom, którzy upiekli rogale🥰

rogale dzieci sprzedające rogale
prace dzieci prace dzieci