Święty Marcin w Jedynce

14 listopada obchodziliśmy w naszej szkole dzień św. Marcina. Uczniowie zapoznali się z historią rycerza z Tours oraz rozwiązali zagadkę „Dlaczego w dzień świętego Marcina jest gęsina? ” Nie zabrakło również kolorowych lampionów oraz słodkich rogali przygotowanych przez rodziców naszych uczniów. Dziękujemy za tak smaczne wypieki, podzielenie się nimi z Nami – tak jak św. Marcin uczył dzielenia się .
Na języku niemieckim odegraliśmy scenkę przedstawiająca dobroć oraz hojność św. Marcina Poznaliśmy nowe słownictwo oraz obejrzeliśmy w oryginale historię tego świętego.
Bądźmy jak św. Marcin  i jak rodzice naszych uczniów, którzy dzisiaj upiekli rogale oraz wspomagają jak mogą swoje dzieci i „Naszą Jedynkę”