aktualności

Dzień Kropki w Jedynce – Każdy z nas jest wyjątkowy!!

The International Dot Day! 15 września obchodziliśmy ten dzień. Uczniowie:
  • poznali historię małej dziewczynki Vashti po polsku i po angielsku
  • klasa ósma stworzyła mapę myśli i poszerzyła słownictwo związane z tym dniem
  • zrobili swoje własne kropki z imieniem i charakterystyczną cechą
  • powstało drzewo – każdy jest wyjątkowy
  • wyjątkowa „fotobudka” z maskotką Jedyneczka

Poznajemy przyrodę

Klasy czwarte poznawały przyrodę w praktyce. Podczas lekcji miały okazję przyglądać się roślinom i organizmom żywym z bliska. Obserwacje były prowadzone w parku. Wykorzystując przyrządy przyrodnika lupę, lornetkę i taśmę mierniczą prowadziły obserwację i dokonywały pomiarów. Przyrządy zostały zakupione w ramach projektu „LABOLATORIA PRZYSZŁOŚCI”.

Pasowanie na ucznia

Wielki dzień i wielkie przeżycie dla uczniów klasy pierwszej. To dzisiaj 07 września wstąpili w szeregi naszej społeczności. Zaprezentowali się wspaniale. Śpiewali i deklamowali wiersze. Pani dyrektor Katarzyna Czapla każdego ucznia indywidualnie pasowała wielkim ołówkiem. Od tej pory, młodzi adepci stali się pełnoprawnymi członkami PSP nr 1. Pani dyrektor podkreśliła w swojej przemowie do uczniów: „ślubowanie jest tym samym co obietnica, a jak wiadomo obietnic należy dotrzymywać”. Uczniowie klasy drugiej równie gorąco powitali swoich młodszych kolegów i koleżanki.

Witajcie w PSP nr 1!!!

„Czyste Zielone Miasta”

5 września 2022 roku  na terenie naszego miasta  odbyła się akcja „Czyste Zielone Miasta”. Była  to akcja sprzątania terenu i zasadzenia sadzonek drzew otrzymanych z naszego nadleśnictwa. Akcja realizowana była przez stowarzyszenie współpracujące z Polsat News. W tym wydarzeniu wzięli udział uczniowie klasy 4b z naszej szkoły. Podczas warsztatów dzieci nauczyły się poprawnie segregować śmieci, wzięły udział w quizach zorganizowanych przez „Czysty region” i Nadleśnictwo Kędzierzyna-Koźla oraz w przygotowanych warsztatach. Wspólnie z innymi uczestnikami zbierali śmieci w lesie. Podsumowaniem akcji było posadzenie przez uczniów 4 drzew.

Powitanie uczniów klas pierwszych

Uroczystego powitania uczniów klas pierwszych dokonała pani dyrektor Katarzyna Czapla. W swoim wystąpieniu podkreśliła doniosłość tego wydarzenia, oraz zachęciła uczniów do pracy. Pierwszoklasiści pod opieką swojego wychowawcy, pani Anny udali się do swojej klasopracowni. Tam otrzymali małe upominki z rąk pani dyrektor oraz wspaniałe rogi obfitości od swoich rodziców.

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2022/23

Pierwszy września w naszej szkole to bardzo wyjątkowy dzień. Witaliśmy dzisiaj uczniów rodziców, nauczycieli oraz nową panią dyrektor – Katarzynę Czaplę. Gościem na uroczystym powitaniu był pan prezydent Wojciech Jagiełło. Przywitał on nową panią dyrektor oraz wszystkich zebranych, a szczególności uczniów. Nawiązał również do szczególnych wydarzeń z historii Polski.

Wyprawka dla pierwszoklasisty

1. Plecak lub tornister;

2. Piórnik z wyposażeniem: ołówki, temperówka, kredki ołówkowe, gumka, nożyczki, klej w sztyfcie, pióro;

3. Zeszyty 16 – kartkowe: – w wąskie linie ( najlepiej z liniaturą zaznaczoną czerwonym kolorem) – w kratkę

4. Przybory plastyczne: – teczka papierowa z gumką – blok techniczny ( biały i kolorowy) – blok rysunkowy – papier kolorowy – bibuła kolorowa karbowana i prasowana – mazaki – kredki świecowe – plastelina – farby plakatowe, pędzle, plastikowy kubek na wodę, plastikowa podkładka – klej magik w tubce;

5. Obuwie na zmianę (tenisówki na białej podeszwie);

6. Worek na obuwie;

7. Strój gimnastyczny (biała koszulka + czarne lub granatowe spodenki);

8. Strój kąpielowy / kąpielówki, czepek, klapki, ręcznik;

9. Strój galowy: biała bluzka / koszula , granatowa lub czarna spódniczka / spodnie;

10. Bidon i śniadaniówka.

Copyright © 2022 Psp 1. All rights reserved.