aktualności

Nowości majowe

Przed nami długi weekend, a w szkolnej bibliotece czekają na kolejne nowości. Na pewno znajdziecie chwilkę, żeby zrelaksowac się przy książce. Pełny spis tytułów znajdziecie klikając na dowolne zdjęcie lub poniższy link.

ZESTAWIENIE NOWOŚCI W BIBLIOTECE

Na początek jak zwykle parę propozycji dla najmłodszych.

książki

Pojawiło się dużo książek dla młodszych dzieci, które już dobrze czytają.

książki

książki

Jest kilka pozycji dla miłośników zwierząt.

książki

Jeżeli lubicie zagadki i tajemnice, zbrodnie i śledztwa możecie sięgnąć do działu przygodowego.

W dziale fantastyki pojawiły się zarówno nowe tomy znanych już Wam serii…

książki

…jak i zupełnie nowe tytuły.

książki

Są też książki obyczajowe, dla starszych uczniów o życiu Waszych rówieśników, ich kłopotach, radościach i pierwszych miłościach.

książki

„Gajowy Badura” – ekologia w sztuce

We wtorek 25 kwietnia 2023 roku, klasa IIIA wybrała się do kina Twierdza w Koźlu na przedstawienie o tematyce ekologicznej pt. „Gajowy Badura”. Była to wyjątkowo ciekawa historia, która przypomniała, co nam przeszkadza w naszym otoczeniu i jak tego uniknąć, aby cieszyć się czystym powietrzem, pachnącym lasem, w którym nie ma śmierci oraz przejrzystą wodą w rzekach. Doskonale bawiliśmy się, aktywnie uczestnicząc w spektaklu. Otrzymaliśmy w prezencie książki. Wiemy, że wspólne przestrzeganie pewnych zasad sprawi, że świat wokół nas będzie piękny.

„JEDEN NARÓD PONAD GRANICAMI”

„JEDEN NARÓD PONAD GRANICAMI” to akcja pomocowa Polakom 👨‍👩‍👧‍👦 na Kresach Wschodnich. Również nasze dzieci wraz z rodzicami i nauczycielami włączyli się w to dzieło charytatywne ❤️.
Wszystko za sprawą grupy Wolontariuszy.
Dziękujemy wszystkim za wszelką pomoc i dobro 🫡.

ZAWODY PŁYWACKIE

Zawody pływackie – miejsce na podium
Gratulacje dla ucznia klasy 2a Karola Świętek, który w dniu 24 kwietnia 2023r. wziął udział w zawodach pływackich „XXVII edycji Małej Ligi w pływaniu dla dzieci klas I-III szkół podstawowych”.
Karol zajął I miejsce na dystansie 50m stylem dowolnym w kategorii klas II🥇

Gratulujemy 👏

LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI – wykorzystane przybory

Uczniowie podczas zajęć wykorzystają  przybory i materiały eksploatacyjne zakupione z programu „Laboratoria przyszłości”. Na zajęciach plastyki i kreatywnych wykorzystali  nożyczki, klej, wstążeczki i nici itp. wykonując kotyliony i dekorację szkolną.

„Jajo z jajem”

 Humorystyczny konkurs plastyczny.

 Laureaci:
Adam Rokosz
Szymon Włodek
Karol Świętek
Hanna Wilk
Michalina Sroga
Zofia Witkowska
Grzegorz Leśniewski
Michał Przybyła
Stanisław Góra
Szymon Topór
Tymoteusz Kraska
Nikola Jamrozy

Wiosenne nasadzenia

Przed  Dniem Ziemi, Jedynkowicze zakasali  rękawy i zasadzili wokół szkoły rośliny, które wczoraj dostarczyła nam firma EMKA. Wszystkie sadzonki nie tylko upiększą szkolne podwórko, wpłyną także na poprawę stanu naszego powietrza.

Nowe życie starej lodówki

Chcemy w szkole stworzyć kącik czytelniczy z ławeczką i szafką do bookcrossingu. Na szafkę chcemy przerobić starą lodówkę, a ozdobicie ją Wy. Stąd konkurs na komiks związany z książkami i czytaniem.

plakat

Do konkursu można przystąpić indywidualnie lub w parach. Komiks należy narysować na sześciu kartkach A4, z tym, że trzecia strona musi być podzielona (tam akurat są drzwi lodówki). Poniżej zamieszczam dokładne wymiary.

komiks

A tu macie kilka przykładów takich ozdobionych lodówek-biblioteczek.

ozdobione lodówki

Copyright © 2023 Psp 1. All rights reserved.