aktualności

Listopadowe nowości książkowe

Wieczory coraz dłuższe, mamy więcej czasu na czytanie. Więc specjalnie dla Was kilka nowości w bibliotece.

Młodszym czytelnikom proponuję wyprawę w krainę fantazji i baśni.

Dla licznego grona wielbicieli Gwiezdnych Wojen kilka tytułów z tej serii

Dziewczyny chętnie pewnie sięgną po książki obyczajowe

Dla wszystkich książki pełne przygód

 

Konkurs plastyczny „Śniadanie daje moc”

W październiku ogłosiliśmy konkurs plastyczny na wykonanie plakatu „Śniadanie daje moc”.  Wzięło w nim udział wielu uczniów w kategorii klas I-III i IV-VI. Prace zostały wyeksponowane na korytarzu szkolnym. W dniu 10 listopada zostały ogłoszone wyniki, rozdane dyplomy i nagrody.

Święto Niepodległości

Piątek był ostatnim dniem II TYGODNIA PATRIOTYCZNEGO i przebiegał pod hasłem stroju galowego, biało-czerwonych kokard i kotylionu. Jedynkowicze, jak zawsze, okazali swoje przywiązanie do Ojczyzny i wszyscy stawili się dziś w szkole na galowo. Tak trzymać dzieciaczki! Jesteście wzorem dla innych! 

VII DZIEŃ KULTURY I TRADYCJI ROMSKIEJ

Również dzisiaj nasza szkoła obchodziła VII DZIEŃ KULTURY I TRADYCJI ROMSKIEJ. Było radośnie, żywiołowo i spontanicznie. Pieśni i tańce romskie na długo pozostaną nam w pamięci.

Biało-czerwoni kibice

Dziś królowały w Jedynce dwa kolory. Były to nasze barwy narodowe. Jak zawsze uczniowie i nauczyciele stanęli na wysokości zadania, i wspaniale wcielili się w rolę biało-czerwonego kibica.

 

Biało-czerwona

Nasza szkoła w biało-czerwonej odsłonie

 

Dzień Ludowy

Dzisiaj rozpoczęliśmy obchody II TYGODNIA PATRIOTYCZNEGO. Środa – DZIEŃ LUDOWY. Dziękuje wszystkim osobom, które wzięły udział we wspólnej zabawie. Sprawiliście, że ten szary, listopadowy dzień zakwitł radosnymi kolorami.

 

„Śniadanie daje moc”

Po raz kolejny nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji „Śniadanie daje moc”. Wszystkie klasy przygotowały i zjadły pyszne śniadanie. Wspólnie dbamy o zdrowie naszych uczniów.

 

Miejsca pamięci

W ostatnich dniach klasa III C odwiedziła miejsca pamięci w naszym mieście.

Szacunek dla miejsc pochówku ludzi, niezależnie od narodowości czy wyznania, jest naszym obowiązkiem.

 

 

Copyright © 2022 Psp 1. All rights reserved.